Subiect: Incredibil !
View Single Post
  #35  
Vechi 26.05.2013, 14:51:17
catalin2 catalin2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.12.2007
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 9.706
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Florin_cj Vezi mesajul
Adevarul este in Scriptura, aceste legi sunt intru luare aminte, sa nu fie pusa o lege pamanteasca inaintea Adevarului Lui Dumnezeu!

Cred ca stiti ca o traducere recenta a Bibliei a fost respinsa de biserica pentru ca cel care a tradus, s-a convertit! Cred ca stiti ca am schimbat legea de la un an la alt an in ultima perioada! Cred ca stiti ca doi dintre oamenii de seama de la noi, adica dintre cei care s-au convertit, au citit biblia inainte cu luare aminte sau au traduso!

Nu uitati ca citirea Bibliei a fost inderzisa o buna perioada de unii Duhonvici, tot din princina unei legi de ratacire!
Frate Florin, te-am intrebat si acum cateva zile daca esti neoprotestant si nu mi-ai raspuns. Ti-am spus ca mesajele tale sunt foarte asemanatoare cu un discurs neoprotestant, in plus scriai numele Mantuitorului la fel ca neoprotestantii si citai numai din Biblia folosita de neoprotestanti.
In acest mesaj arati ca asa este, nu stiu de ce ai trecut ortodox la profil si ai si afirmat ca esti ortodox. Probabil ai intrat pentru a propovadui credinta cultului tau, dar punand ortodox la profil incerci sa ne si pacalesti. Cum stii in cele zece porunci este si sa nu mintim. Lamueste cum e si te rog sa schimbi ortodox de la profil daca nu esti ortodox.

Last edited by catalin2; 26.05.2013 at 15:23:26.
Reply With Quote