View Single Post
  #28  
Vechi 30.11.2012, 13:34:41
Hartford's Avatar
Hartford Hartford is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2005
Locație: USA
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.809
Implicit

Citat:
În prealabil postat de George R. Vezi mesajul
daca ai fi citit cu atentie spusele mele, ai fi vazut ca este scris "acest preot urmeaza la conducerea parohiei unuia din cei mai intelepti preoti romani...", iar pentru oricine intelege oarecum limba romana, asta inseamna ca cel in chestiune si "unul dintre cei mai intelepti preoti romani" nu sunt una si aceeasi persoana. una la mana!

doi la mana: nu am voie sa fiu suparat pe Biserica? inteleg sa nu pot fi suparat pe Dumnezeu, insa pe Biserica? mai mult decat atat, nu sunt suparat pe Biserica, ca entitate abstracta, ci pe un reprezentant la ei. si nici macar nu sunt suparat. sunt uluit cum de exista atat de multe interpretari ales aceluiasi subiect. si inca unul extrem de banal.

trei la mana: draga hartford, cred ca nu ar strica sa mai rasfoiesti putin un manual de gramatica din clasa a 4, pentru a revedea situatiile in care trebuie folosite anumite semne de punctuatie. a bon entendeur, salut!
Georgica Dumnezeu iubeste si pe astia prosti cu mai putina gramatica ce sa fac scriu romaneste numai aici pe forumul asta,iarta-ma ca iaca te-am suparat. Oh si apropo unde am gresit gramatical?
vp
__________________
Rugaciunea care-i plansa
In a lacrimei parau,
Te sfinteste si te-nalta
Ca sa-l vezi pe Dumnezeu!

Last edited by Hartford; 01.12.2012 at 00:24:59.
Reply With Quote