View Single Post
  #7  
Vechi 24.01.2007, 16:00:40
jeny
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de jeny
Citat:
Īn prealabil postat de iosif
Evolutia societatii umane ne pune la indemana felurite situatii si provocari carora Biserica a trebuit sa le faca fata. Contextul societatii actuale are si el seria proprie de provocari. Care dintre acestea vi se par cele mai importante, in ce constau ele si care sunt consecintele asupra pozitiei Bisericii in societate? Cum credeti ca le raspunde Biserica?
ceea ce ne lipseste cel mai mult este INTERESUL , interesul fata de credinta crestin ortodoxa, consider ca acesta este cel mai mare pericol, pentru ca daca am studia, daca ne-am cunoaste cu adevarat radacinile ortodoxiei nu ne-am mai indoi de multe lucruri, dar noi le cunoastem superficial sau deloc si de aceea suntem foarte repede inselati, daca am sti cu adevarat ce putere are rugaciunea, daca am simti cu adevarat ce MARE DAR ESTE BINECUVANTAREA CARE NE-O DA PREOTUL, nu ne-am mai teme de nimic, ne-am teme doar de pacatele si neputintele noastre.
provocari au fost si vor fi mereu dar daca ele ne afecteaza mai mult sau mai putin este din cauza NECREDINTEI
Reply With Quote