View Single Post
  #107  
Vechi 03.08.2010, 20:06:51
gabriel 30 gabriel 30 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 18.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 201
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Traditie1 Vezi mesajul
Două lucruri trebuie spuse în legătură cu țiganii.

Aceștia nu se vor schimba în bine fiindcă ei urăsc modelul nostru de civilizație și bunăcuviință și ne urăsc pentru că în trecut i-am redus la stadiul de robi.

Dar chiar dacă ar fi lipsit această situație istorică, țiganii, ca și alte populații originare din zonele calde, au o incapacitate de a aprecia curățenia, cinstea, hărnicia.

Ideea că țiganii vor deveni civilizați mi se pare iluzorie. Mai degrabă cred că atunci când se vor apropia de români ca număr (prin generațiile care sunt acum copii și care e posibil să fie majoritar constituite din țigani), ba chiar mai înainte, vor începe să se comporte opresiv, să nu mai respecte legile, să trasforme țara într-un coș de gunoi. Nu este exclus nici un război civil sau genocid.

te rog,te rog,revino la realiate!
care "modelul nostru de civilizatie",of,cum poti sa fii intr-o asa ratacire daca si noi suntem civilizati.....poti sa te uiti la stiri si ai sa vezi mii,zeci de mii sute de mii,de romani(nu tigani) care scuipa,injura,se bat,omoara,violeaza,batrani,femei,copii.Marea majoritate a celor influenti ,tari pe pozitii sunt majoritari,nu tigani,e adevarat ca tiganii se arata mai mult pe fata asa cum sunt cum sunt in ceea ce priveste faptele lor,in timp ce majoritarii deschisi la culoare sunt mai falsi,mai ascunsi mai ipocriti,cu 2 fetze.De asta nici nu se vad asa mult si intens in faptele lor rele.......
Reply With Quote