View Single Post
  #33  
Vechi 29.02.2024, 22:09:07
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.989
Implicit

Citat:
În prealabil postat de catalin2 Vezi mesajul
Acel grup a inceput sa ii atace pe cei mai slabi sau pe cei noi intrati. Eu (si alti useri) i-am tras atentia adminului ca o sa se duca de rapa forumul, pentru ca acel grup alunga membrii care erau mai demult si ii facea sa plece pe cei noi care intrau. Exact asta s-a intamplat dupa ce am plecat eu. Pe acest forumuri daca userii de baza pleaca si cei noi sunt alungati e sigura destramarea grupului.
Până la urmă pe mine nu m-a alungat nimeni, cine a vrut să rămână a rămas.
Avansul tehnologiei a distrus forumurile, au apărut alte platforme mai atractive.

Citat:
În prealabil postat de catalin2 Vezi mesajul
Toate partidele au actiuni populiste, ca sa atraga voturi. Unii candidati dadeau plase cu produse.
Omule bun, doar Patriarhia Română a mai avut inițiativa cu campania Sănătate pentru Sate, chiar cred că sunt oameni deosebiți cei care au participat la Spitalul Mobil AUR și medicii și voluntarii - că nu reziști pe termen lung dacă nu ești dedicat oamenilor.

Aici nu e o plasă cu făină și o găleată cu PSD, sau alimente expirate cu steagul Uniunii Europene împărțite cu dispreț săracilor, aici se fac analize de sute de lei gratis și s-au făcut și operații de cataractă unor oameni care altfel nu ar fi ajuns și poate sunt abandonați și de rudele lor prin vreo văgăună de sat.

Citat:
În prealabil postat de catalin2 Vezi mesajul
Tu nu ai observat agresivitatea lui Simion si a membrilor AUR? Cine a bagat-o in parlament pe Sosoaca? Asa au ajuns si nazistii la putere, partidele extremiste si agresive nu sunt niciodata o optiune, orice e mai bine decat ele.
Șoșoacă a intrat printr-o negociere cu partidul Neamul Românesc pe listele AUR, pe vremea aceea nu dădea semnalele astea, era doar o avocată care punea punctul pe I, nu știa nimeni ce trăsături de comportament avea și că nu e om de echipă.

Dacă ar fi avut curaj mai mulți să candideze pe listele AUR am fi avut parlamentari și mai buni, listele AUR din 2024, vor fi mult mai bune ca în 2020, clar și categoric, am văzut la Europarlamentare foarte mulți tineri antreprenori și oameni care au făcut câte ceva.

George Simion nu e agresiv fizic, dar e omul care a ajuns la o stare de lehamite față de hoții care ne-au condus.

Ți-am zis ce calități văd la el e tânăr, știe să organizeze, să coaguleze oameni în jurul lui, are disponibilitate la efort pe deplasări lungi, are un liceu bun absolvit și o Facultate bună.

Nu a împlinit 40 de ani și a ajuns liderul partidului momentului, a făcut și greșeli, dar multe greșeli le face din epuizare, și când e provocat, nu le face pentru că e un om pervers.

E un om familist și va avea și copii, nu ca împuțitul de Iliescu sau Iohannis care vor totul numai pentru ei și nu se mai satură.

Câte țări din Europa mai au un lider de partid care se duce spre 20% la 38 de ani ?
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote