View Single Post
  #2  
Vechi 22.09.2008, 16:22:49
C-tin C-tin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.07.2007
Mesaje: 640
Implicit

Dar, spunea Dl. Marin că atunci când trecea pe lângă Gafencu acesta îi striga aproape „Rugăciunea, să nu lași rugăciunea!” sau „Fii tare! Rezistă!” Mai apoi, a înțeles că ei țintiseră mai sus și nu i-a mai judecat.

E interesant cum a scăpat acest om de furia dezlănțuită a Satanei, cum a rezistat, cum împrăștie lumină, cum are tăria să facă drumuri de mii de kilometri ca să filmeze pentru prieteni frumusețile Ortodoxiei, cum ascunde atâtea și cum de nu se plânge, nu detestă. Noi știm cum, dar alții ar fi curioși să afle, ar fi dornici să afle. El e una din făcliile încă în viață pe care le ascundem în moloz înainte de a muri. Vom aștepta 300 de ani ca să afle copiii noștri că cei decapitați de comunism sunt SFINȚI și MĂRTURISITORI…

Ce bine că de sus ei ne veghează cu îngăduință, cu iubire, cu grijă părintească, și se roagă lui Dumnezeu pentru noi, născocesc pentru noi motive de ispășire, pe care, dacă le-am cunoaște, am găsi de cuviință să ne lungim somnul, că are cine și mai e timp până la Iadul cel mare.

Rânduiește tu cele de folos. Cunoști mai mulți oameni. Ești aplecat spre acestea, asta e crucea ta! Mă bucur nespus când văd că munciți. O lume se uită la voi și așteaptă enorm. Poate nu vă închipuiți cât de căutați și cât de doriți sunteți în tot ce aveți sfânt și curat. ROMÂNIA NU ESTE CE SE VEDE! Dar dacă noi dormim, copiii noștri vor deschide ochii în întuneric. Așa că spor la lucru! Dumnezeu să înmulțească tot darul la voi!

Doamne ajută!

Marius Ștefan

Reply With Quote