View Single Post
  #45  
Vechi 30.05.2010, 14:22:45
NEYRA 383's Avatar
NEYRA 383 NEYRA 383 is offline
Member
 
Data înregistrării: 21.03.2010
Mesaje: 35
Exclamation si.........

nu stiam cat se mult IL intristam............. in marea SA milostivire.................mi-a tot rabsat toate cate le-am facut....................pana intr-o zi cand a venit si scadenta ...........datoriilor pe cre le aveam fata de EL................si am patit la fel draga mea sora intru Hrisos ca si tine si nu ma mir ca avand curajul povestirii lor chiar daca unii dintre fratii sau surorile noastre ne trimite mai elegant sau mai putin elegant la pshiatru............si te rog sa nu te superi pe ei,pentru ca privit per ansamblu..................pt cei neexperimentati,nici nu doresc sa mai fire nimeni................Doamne fereste! si bine ar fi sa fie tuturor spre invatatura,ca sa nu mai patimeasca nimeni ...............si mie mi se intampla ca imediat dupa ce stingeam veioz sa fiu atinsa de .............o mana rece................si simteam prezenta cuiva...........dar nu am vazut nimic.................de indata ce aprindeam veioza,disparea....am primit tot felul de avertismente,boli grele,infectii,complicate,operatii,dar eu in nestiinta mea,cautam......sa vindec efectulsi nu cauza....................asa cum suntem tentatii majoritatea sa o facem.........nu durmeam nici eu ca tine ,iar ziua lucram............franta de oboseala,fenomene ciudate ,inexplicabile pt mintea noastra omeneasca,se manifestau continuu,eram strigata in miez de noapte,se auzeau tot felul de ciocanituri,bufnituri scartaituri,intr-o noapte am fost trasa din pat cu plapuma cu tot,apucata de picior si trasa efectiv.............,intr-o alta noapte iarasi am fost apucata si trasa cu o ptere foarte mare de data asta tot jos dar acum stiam ca acel"jos" nu se limita doar pe dusumea sau pe..........covor,ci mult mai jos...........iar eu in disperarea sigroaza acelor clipe care nu se poate descrie in cuvint............Lam strigat pe ISUS HRISTOS ........de 3 ori................iar puterea celui rau scdea de fiecare data cand ii rosteam numele SAU CEL SFANT...............si atunci abia mi am dat seama in ce prapastie danca ma scufund......................
Citat:
În prealabil postat de NEYRA 383 Vezi mesajul
CUTREMURATOARE SI TRISTA POVESTEA TA IN ACELASI TIMP,si cred cat de ingrozitoare este viata ta ,dar sa incep cu inceputul..........am mai incercat sa-ti raspund aseara de doua ori,dar din cauza lungimii mesajului ..............a cazut severul,mi sa blocat siteul de aceia voi incerca sa scurtez,sau sa scriu in mai multe etape......spuneam ca cred si stiu prin ce calvar treci,si stiu ca nu e deloc usor....pt ca am trcut si eu,prin situatii foarte asemanatoare,ceia ce m-a si determinat sa-ti scriu,este adevarat ca nu la fel de greu a fost si atunci cand imi faceam pacate..........nenumarate,desi intr-o alta grea incercare din viata mea am promis ca nu voi ma repeta greselile din trecut totusi nu m-am tinut de cuvant............suparand-L pe DUMNEZEUL meu prin comportamentul meu,si dupa luni de postiri si rugaciuni si lacrimi,Dumnezeu S-a indurat de mine si mi-a daruit zile,aveam doar 38.............de kg,nu ma puteam tine pe piciore ,si aveam doi fii in varsta pe atunci de 3ani,respectiv4 ani si 3 luni,ca sa-mi pot creste copilasii,sa nu ramana orfani de tot,asa cumma rugam Domnului,la primele semne de intarire fizica m-am tarat la biserica iar mai apoi la SF MASLU,vazand ca prind putere pe zi ce trcea,si caprin marea milostivire a TATALUI CERESC,m-am ridicat de tot din patul suferintei si al durerii,dar cu timpul m-am departat din nou de DUmnezeu furata lasandu-ma de viata cotidianaba mai mult de cand cu..........internetul alceva mai bun nu imi gaseam de lucru decat sa sar dupa un site pe altul din horoscop in horoscop..................nu-mi incepeam ziua de lucru fara a le consulta.........desi nu se implineau nici o data.........................numic.Erau doar vorbe goale.....cu cre IL intristam pe Domnul Dumnezeul meu zi de zi...............si