View Single Post
  #47  
Vechi 03.06.2010, 01:22:12
NEYRA 383's Avatar
NEYRA 383 NEYRA 383 is offline
Member
 
Data înregistrării: 21.03.2010
Mesaje: 35
Unhappy cauza necazurilor mele,

cred ca este urmatoarea mea poveste...voi incepe chiar cu inceputul...mama mea facea parte dintr-o familie cu 12 copii! 6fete ,6 baieti,acum au murit toti cu exceptia a doua surori,si toti au murit in conditii ciudate...ucisi,cu autori necunoscuti,arsii de vii in case,gasiti inghetati,loviti de masinii,in afara de 4 care au murit de moarte naturala,aceasta afost doar o paranteza,care poate are legatura si cu mine sau nu,nu stiu inca...prima care s-a casatorit a fost mama mea intr-un sat din apropiere, la ea venea adesea una dintre surorile ei,care era si ea la varsta maritisului ...asa l-a cunoscut zicea mama mea pe un flacau din vecini ....frumos tare baiatul,dar ...cu care nu s-a casatorit pt ca...era sarac,si asa sa casatorit cu un altul mai urat, dar cu avere...si asa ea a dat nastere la un baiat...si o fata,dar ea tot nu l-a iubit pe barbatul ei, si pe deasupra amandoi copii sufereau si sufera de epilepsie, mama mea nu m-a avut doar pe mine,si slava Domnului pe atunci sanatoasa...dar cand am avut vreo 7 ani am intrebat-o pe maicamea de ce nu vorbeste cu matusea care era in sat cu noi,noi deja ne mutaseram la oras unde era viata mai usoara... iar ea mi-a zis ca matusea mea a blestemat-o sau mai bine zis m-a blestemat,ca sa nu imi gasec nici eu fericire si sa sufar cum sufera ea ca sa maritat cu x....mami a zis ,da de ce ca doar nu te-am maritat eu cu el ,tu ti l-ai ales ca-i mai cu avere,si la randul ei a blestemat-o si ea pe copii ei desigur ca nu mergeau nici unele pe la biserica...,eu eram in cl a2a abia am invatat sa scriu ,ca i-am si scris o scrisoare,nu imi amintesc exactce amstiut eu sa scriu in ea dar rezultatul..a fost ca s-au impacat dupa cativa anii buni,dar iarasi sau certat....si nu au mai vbvreo 20 de ani,iar eu nu am mai putut sa le impac...rezultatul;m-am casatorit,nu am fost fericita,nici o data am doi fii minunatii,singura mea bucurie....care au ramas orfani de tata la varsta de 10 respectiv 11 ani,iar eu vaduva ..de 16 ani....dupa 7 ani de doliu am incercat sa-mi refac viata iarasia fost bine alti 7ani,cand a murit si al doilea sot...inecat in mures..si acum iarasi sunt in doliu de 2 ani incoace, iar eu am fost in coma in urma cu 5 luni datorate unei sinusite cronice de care habar nu am avut...si care sa complicat cu meningita...si era sa mor aici la o distanta foarte mare de casa si de copii mei,desigur ca nu le-am spus nimic,celor din tara doar unei bune prietene cu 25 de ani mai mare decat mine...dar ea nu o sa spuna mai departe,acum urmeaza povestea verisorilor mei primari....baiatul varul meu e cel mare,este gr1 in evidentele ISTPH cu pensioara aceeia, cu drept de insotitor,iar insotitorul,este ...sora lui,verisoaramea,el are 45 de ani ea 43,a fost casatorita,datorita situatiei materiale bune cu un preot prima data cu carte a stat...o luna,a divortat
Citat:
În prealabil postat de NEYRA 383 Vezi mesajul
am zis gata ! asa nu se mai poate,si m-am hotarat sa-mi schimb viata,adica in primul rand.....am scos siteurile cu horoscoape,care erau bagate pe prima pagina de internet..........la favrite..........am inceput sa postesc si sa ma rog mai des zilnic adica si de fecare data cand am timp,sa nu mai fac rele,nici macar sa nu le gandesc,desi..........inca tot mai gresesc cate.........o data........si sa postesc.........acum nu mi se mai intampla nimic "ciudat" dar aproape 3 ani a fost iad,de nedescris viata mea,si toate acestea pe fondul muzical..............noapte de noapte de ma ingrozeam cand se apropia ora12pm al............bufnitei!..............pana la ora 4 am..........cand isisi inceta concertul..............sau mabine zis tipatul.....ascutit........desigur ca imi este inca greu,pt ca cea mai apropiata biserica se afla cam la 100 de mile distanta,ma refer la biserica ortodoxa romana,si acum cand am visa ultima data ceva iesit din comun.....a fost;ca l-am vazut pe cel rau..........dar de data ast,nu mi-a mai facut rau,nici nu mi-a mai fost teama de el,pt ca stiam ca DOMNUL meu ISUS HRISTOS,M-A IERTAT ACORDANDU-MI O NOUA SANSA IN MARINIMIA CE MARE A SA,si vegheaza asupra mea,si ziceam ca cel rau mia zis;"tu esti numai la inceputul credintei",iar eu i-am raspuns: iata un lucru cu cre suntem de acord .....amandoi...............si m-am trezit dandu-i slava lui DUMNEZEU.........de atunci ma rog ziua,noaptea si nu imi mai este rau.............si cred ca nici o camasa de forta............nici un calmant,administrat,nu m-ar fi putut scapa de toate acestea ca si rugaciunile ,postul,si ca mila cea mare a LUI DUMEZEU ATUNCI CAND il CHEMAM CU TOATA DRAGOSTEA IN VIATA NOASTRA.............acum imi incep ziua de lucru,citind CRESTIN ORTODOX rugandu-ma Tatalui,precum si sfantului zilei...............am citit undeva p acest portal,ca e bine sa ne facem prieteni cati mai multi dintre sfintii.............da,este foarte adevarat,eu am experimentat,acum sunt convinsa de lucrul acesta ca toti sfinti mijlocesc pt noi in fata TATALUI,carora noi ne rugam,si acum nu as mai renunta pt nimic in lume la ele si la frumoasele Acatiste cantate de Marian Moise,si multumes tuturor pe acesta cale,inititorilor acesui site,care s-au ostenit pentru noi,si pentru salvarea noastra..............DOMNUL DUMNEZEU SA-I RASPLATEASCA si sa-i binecuvanteze.De asemeni ma rog pentru toti ,cei din triburile salbatice,cei din jungla,pt toata omenirea dar mai cu seama pt bitul meu popor roman,acum greu incerca,si pt romanii de pretutindeni,pt ca cei ce crede in ELsa se mantiasca,si sa fie binecuvantati............iar pentru cei ce nu-L cunosc sa L i se descopera si sa-i mantuiasca,pt ca indiferent ca noi credem sau nu DUMNEZEU EXISTA,si va exista de-a purur si e omniprezent,cu voia noastra sau fara voia noastra........si suntem vegheatii...............chiar daca avem liberul arbitru..................DOAMNE INDURATE DE NOI SI AI MILA.........AMIN.