Subiect: Intrebare?!
View Single Post
  #14  
Vechi 09.08.2009, 00:18:10
Fani71 Fani71 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.04.2009
Locație: Bruxelles
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.711
Implicit

Citat:
În prealabil postat de casandrasa Vezi mesajul
Fanni71:
''In plus, la vindecarea si chiar si la aparitia lui se spune ca conteaza mai mult ca la alte boli factorii psihici. Sunt prea multe necunoscute ca sa se poata face un pronostic exact.''


Cred!Se spune despre Tatiana Stepa,Dumnezeu s-o ierte,ca si-a pierdut parintii si fratele in ultimul an....Dureros!Nu mai ai putere sa lupti,iti pierzi forta!
Da. Este important si sprijinul celor dragi, deci o poti ajuta mult.
Eu stiu de o doamna, Ginette Hoppe, sotia unui teolog ortodox misionar in Albania (si luand si ea parte la munca lui), care a murit de cancer, insa a trait ultimul an jumatate cat i-a mai dat Dumnezeu de la descoperirea bolii (deja foarte avansata) intr-un mod atat de intens, atat de crestin, ca poate fi un exemplu pentru multi. Ea, sotul si prietenii ei tineau un jurnal pe un site, prayforlinette.com , dar din pacate s-au bagat unii peste situl asta. S-a publicat insa o carte. Merita citita!! Cred ca ii ajuta mult pe cei care sunt alaturi d e cineva bolnav d ecancer. Chiar daca ea a murit pana la urma.
__________________
"Dacă nu putem fi buni, să încercăm să fim măcar politicoși." (Nicolae Steinhardt în Jurnalul fericirii)
Reply With Quote