View Single Post
  #10  
Vechi 26.06.2010, 22:01:18
trifiacob
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de antonyo Vezi mesajul
Buna ziua .Am niste ginduri urite pe care eu le percep ca si adevarate ,deci le cred adevarate si imi produc multa frica si spaima ,
Cum pot sa scap de aceste ginduri sau cum sa fac sa nu le mai dau atentie sau sa nu le mai bag in seama?
Cum sa fac sa am credinta in Dumnezeu ,acea credinta de neclintit ,sa am nadejde ,si dragoste?
Cum sa scap de frica acestor ginduri urite ,cu ajutorul lui Dumnezeu?
Multumesc
antonio va trebui sa mergi la o manastire sa faci o spovedanie generala[din copilarie scri tot pe hirtie si vei spune fara de rusine tot ce iti amintesti]participi la cit mai multe masluri ,respecti canonul dat de parintele.post rugaciune,cauti un prieten,prietena cui sa impartasesti din experienta ta.poate ai practicat ceva yoga,ai fost la adunari de secte,ca si mine,e un drum greu dar cind vezi ca vei avea rezultate,te vei bucura f.mult.eu sunt pe acela-si drum si am mari satisfactii.DL.IISUS spunea nu va fie frica eu am biruit lumea,deci cu el vom biruii.mintea sa iti fie ocupata cu Dumnezeu si lucrarea sa,pt.aceasta vei citi mult din cartile biserici exceptind altele decit ortodoxe ,ca vei face ghiveci in cap.in permanenta vei tinea legatura cu calugarii ,preotii ,in cel mult un an vei vedea diferenta enorma intre ce a fost si ce este.rugaciune+post+meditatie la Dumnezeu si Maica Domnului.Dumnezeu sa te ajute.

Last edited by trifiacob; 26.06.2010 at 22:04:48.
Reply With Quote