Subiect: urasc barbatul
View Single Post
  #22  
Vechi 06.09.2010, 12:12:56
adelina02 adelina02 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 30.12.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 156
Trimite un mesaj prin MSN pentru adelina02
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Anna Vezi mesajul
Mi-am dat seama ca urasc barbatul. Deci pana la urma inseamna ca-L urasc pe Dumnezeu care l-a creat.
Si eu ii urasc(nu pe toti,dar in general da)pt ca sunt mandrii,vor numai ei sa fie capul,noi nu avem nicio valoare decat ca masina de facut copii,pt ei nu avem dreptul la serviciu sau sa ne spunem parerea pt ca oricum ei iau decizia.Dar nu toti barbatii au aceleasi trasaturi.Marea majoritate sunt la fel dar...exista si barbati apropiati de biserica.Cunosc un cuplu(prieteni de familie cu parintii mei)care nu au mers niciodata pe prostii din astea cum ca barbatul e capul sau ca ea nu are dreptul la serviciu,relatia lor nicidata nu s-a bazat doar pe placerea trupeasca.Ambii sunt medici si lucreaza f bine in echipa,niciodata nu si-au impus nimic,lucreaza ca unul singur si daca ii vezi impreuna nu poti face diferente intre ei.
Ceea ce am vrut eu sa exemplific este ca mai exista si exceptii...rare dar exista.Oamenii nu sunt toti la fel,nici macar la biserica nu vei gasi toti oamenii credinciosi asa cum nici in lume nu vei gasi pe toti necredinciosi.Numai ca barbatii cuminti si cu adevarat credinciosi si fara mandrie barbateasca se lasa greu vazuti(ca si fetele cuminti)si trebuie mai intai sa iti dai seama dupa ce criterii sa ii iei si ce asteptari vrei sa ai de la ei.
Reply With Quote