View Single Post
  #20  
Vechi 30.03.2021, 17:12:48
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Pana o sa vina Hristos vezi vate strapungi tu in ochi cu prostii sectare "noul adevaru".
Repeti tu: prostii sectare... E clar ca nu ai discernamant, nu stii ce vorbesti. Repeti secta si prostii la infinit. Ti-am mai spus: SECTELE nu cred in cele 7 Tr.Ap, nici in Cuvantul lui Dumnezeu, nu duc viata sfanta de manastire si nu intemeiaza manastiri unde se pazeste fecioria, saracia si ascultarea.

Citat:
Prostia.e problema.voastra nu pacatull..
De ce vorbesti la plural? Aici dialogam cativa nu multimi mari de oameni.
Zici ca au fost prosti cele 7 Trambite Apocaliptice? Care le e prostia? Am fost, i-am cunoscut si nu exista prostie in viata lor ci foarte multa intelepciune sfanta, adevar si cu ei locuieste Duhul si nu numai cu Ortodoxia!

Citat:
Pacatul e departe.de voi la voi creste prostia
Pacatul si prostia sunt una si cei ce nu stiu cu cine au de a face neglijeaza pacatul, neglijeaza prostia, nestiind in ce capcana si cursa se afla slujind sefului-PACAT care ii va desfrana, omora si chinui indelung. Amagindu-i pe fraieri ii va folosi iar cand isi vor da seama ii va silnici si teroriza ca pe sclavi.
NU de chinurile ce vin de la pacate sa fugiti si sa va temeti ci de amagirea si prostia de a sluji pacatului la nesfarsit, de a-l primi de stapan, de aducator de ” fericire” si bunastare, de veselie. Nu pacatuiti si nu va temeti de chinurile si ingrozirile de la pacat ci rabdati-le spre golgota!

Citat:
Si la prosti si hulitori ce crezi ca le face Hrsistos?
Nu Hristos se razbuna pe ei ci PACATUL! El-Pacatul nevazut si necunoscut se va razbuna crunt pe voi cei ce huliti si sunteti prosti si nu credeti in cele 7 Tr.Apocaliptice! Trufia si imboldul satanei si indemnul satanei va va dezbina de Dumnezeu si PACATUL se va razbuna cumplit pe voi! Nu putem crede ca exista acest stapan fioros PACATUL fiindca suntem orbi si necredinciosi. Priveste lumea si vezi roadele pacatelor, roadele fiarei. Deci acest sef rau - Pacatul exista si distruge si chinuie pe tot omul ce i se supune si daca nu i te supui e in stare sa aduca orice nenorocire in contra ta pana piei sau i te supui.

Citat:
Si laamagitii hulitori ca tine?
Eu daca din neputinta hulesc, blestem, injur, sau deznadajduiesc, incerc apoi sa ma umilesc si sa ma pocaiesc. Cat timp ma lepad de PACAT si lupt cu adevaratul nostru dusman: PACATUL am sansa in Lege, sub Har si in Cuvant si ma va elibera Domnul Iisus-Emanuel din Sclavie. Daca nu-s ipocrit si vreau sa ajung in Rai cu adevarat Dumnezeu imi va intinde intotdeauna o mana de ajutor, imi va da o cale sa ies din capcana, din cursa, din temnita, din chin, din iad.

Citat:
Secta ta nu a fost 2000 de ani, deodata s-au tresit toti nebunij sa predixe sfarsitul
NU e secta, nu e a mea ci e poporul Domnului si n-avea cum sa apara astfel de credinciosi decat la vremea cand a inceput Iisus-Cuvantul sa sufle prin Trambite si sa implineasca Apocalipsa. Istoric multi sfinti au proorocit vremea asta, Trambitele si Cuvantul, innoirea tuturor. Nu sunt nebuni cei ce cred. Eu nu predic nimic fiindca nu sunt preot ci mirean. Doar imi marturisesc credinta. De unde o am? Am citit din Carte, din Cuvant si am studiat viata celor 7 Tr.Ap. E darul lui Dumnezeu pentru vremurile din urma! Vei putea si dumneata crede... macar atunci cand BOR va reveni asupra monstruoaselor decizii pripite. Ma intreb ce vei face tu atunci?

Citat:
Cum poti fi tu in adevar cand nu esti in istorie?
Apocalipsa a fost proorocita acum 2000 de ani si chiar mai inainte caci la Daniel gasesti vorbindu-se despre tara stralucirii, despre Romania. Cum as putea fi eu in istorie cand inca n-am murit si ma mai tarasc pe pamant din mila lui Dumnezeu? Sunt in Adevar atat cat Îl cred si-L urmez, dar n-am niciun merit, Domnul sufla prin Trambitele Sale si mesajul Sau Ceresc pana si mortii il aud!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote