View Single Post
  #26  
Vechi 12.04.2021, 13:21:50
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.287
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Sectar ordinar care ti-ai facut un thread ca se lauzi pe tine.
Tie ti-am facut un thread ca sa nu deraiezi pe toate firele de discutie spre obsesiile si ”luptele” tale permitandu-ti sa-ti dai drumul si sa canti la flasneta veninoasa si ruginita repetand judecatile pripite ale sefilor lumii pe care ii idolizezi si devi un implinitor de blestem. Tot pentru tine am facut si threadul cu cele 7 Tr.Ap. pe care le socotesti trompete sectare in ciuda faptului ca au fost credinciosi care n-au apartinut de nicio secta! Acuma zici ca ma laud si ca am interese prozelite?

Nu sunt sectar ci mirean din poBOR deci sunt eventual un ortodox ordinar! Nu poti crede, nu vrei. Cu ce ma laud? Cu batjocurile cu care ma batjocuresti? Am dreptul sa raspund!

Citat:
Haide pune aici cele 5 conturi pe care ai fost banat si cauzele pentru care ai fost banat.
Cauzele pentru care am fost denigrat si bannat sunt necredinta marilor foarte teologi si magi de la apus care au vrajit echipa de postaci incat au devenit impreuna o haita vicleana si oarba care m-au incoltit si hartuit si vazand ca nu cad nicicum au parat la admin cu viclenie lucruri false ca sa-si apere si sa-si laude necredinta lor. Nu au crezut in Cele 7Tr.Ap. si nici ca Pamantul nu e glob sau planeta si pentru asta, pentru ca ei au crezut ce i-a invatat lumea si stiinta ei au aruncat pe mine toate minciunile si rautatile lor denigrandu-ma si sustinand la fiecare postare asa ca tine ca sunt: troll, nebun, sectant, eretic, antiortodox, rau, satana, bolnav, neputincios, prost, etc. si atunci am fost cenzurat pe nedrept fara sa am drept la aparare la admin sau la cei de pe forum. In ciuda faptului ca eu am fost agresat la fiecare postare si calomniat si denigrat, tot eu am fost cel infierat in mod proletar si bannat iar cei ca tine sustin acuma ca am antecedente si iata de aia nu trebuie sa fiu crezut ci batut in continuare.

Da, asta s-a intamplat in trecut si acum in loc cei de pe forum sa se ridice in contra ta si sa-ti ceara sa incetezi actiunile marsave, stau nepasatori si asista fara nicio atitudine la tonele de mizerii pe care mi le torni in cap de parca as merita.

Pai ce fac aici? Marturisesc pe Cele7Tr.Ap. ale Domnului si ca pamantul nu e glob nici farfurie. Cui gresesc marturisind adevarul?

Nu poti crede si pentru asta susti ca sunt sectant sau eretic sau demonizat sau rau sau toxic.

Ti-am spus ca te pripesti si te bazezi pe judecati pripite!!!

Citat:
Asa, de dragul corectitudinii de care dai dovada in postul asta.
Da, de dragul corectitudinii nu dau nume si iert haita care a lovit si a cerut din gat de lebada, tragand sirena lui roaita ca pisikaa calcata pe coacoada, bannarea mea, mintind ca agresez ortodoxia sau hulesc pe Dumnezeu. Defapt si din pacate sunt printre putinii care au mai ramas sa o sustina!

Citat:
Din ce tin minte in 10 ani ai fost scos de 5 ori de pe forum si ai intrat pe usa din dos, pe diferite alte cai...
N-am intrat pe usa din dos ci mi-am facut alt cont si am marturisit cine sunt de la prima postare sau din semnatura! Cei ce m-ai lapidat au iesit iata pe usa din dos! Nu mai au curajul sa revina. Prin lipsa lor isi recunosc vina!

Citat:
Cam ca lupul cum intra pe sub poarta, sarind gardul, pe geam sau pe unde poate, doar doar poate o rupe ceva din turma.
Lupul imbracat in haina ortodoxa, pripit, ce crede pripit cu obedienta in judecatile pripite ale sefilor rai striga lupul, prindeti lupul care rupe si dezbina turma. Pai turma se duce in prapastie caci a lepadat Cele7Tr.Ap. a lepadat Trimisii lui Dumnezeu in vremuri Apocaliptice, iar eu care veghez, latru ca un caine credincios ca sa auda ciobanii si sa se opreasca si sa nu sara ca porcii mistreti cu colti de arginti in prapaste cu turma cu tot! Dar ciobanii ortodocsi de azi sunt platiti si fug cand vine lupul ca sa fure, sa injunghie si sa prade-piarda asa ca doar Domnul-Cuvantul este Ciobanul care nu este platit. Lupul de azi striga lupii ca acum 2000 de ani, la fel si azi, istoria se repeta. Nimeni nu mai lupta cu minciuna si pacatul ci toti lupta contra dreptilor, frati contra frati, contra celor mai mici...

De ce nimiciti poporul Domnului sustinand ca nu-i mai puteti rabda?

Citat:
Din pacate nu au mai ramas moderatori/administratori care sa te mai vada.
Ma mir cum nu vede oameni ca tine si ca cei ca tine de acum cativa ani. Nu stiu cum accepta colegii ortodocsi (si eu sunt ortodox) sa fiu atat de calomniat, denigrat, blamat, haituit pe toate firele de discutie, agresat, prigonit,hartuit in ciuda faptului ca marturisesc Adevarul. Obedienta, lasitatea, egoismul, sau ce poate sta la baza faptului ca cu mine sunt ciuma si cu tine muma asa ca statul mafiot cu privilegiatii tortionari, politruci si securisti?

Citat:
Asa ca hai fa-ti si tu autocritica si spune conturile si de ce ai fost banat.
Le-am spus din primul moment: vsovi, vsovivi, vsovivivi, Trimisul si Moroco.
Nu am de ce sa ma ascund si nu am de ce sa pacalesc pe cineva. Cred tot ce am scris de pe toate aceste conturi asa ca poti analiza ce am scris in ultimii 20 de ani aici.

Citat:
Ca deja postezi in victima perfecta... as adauga a propriei tale prostii si toxicitati.
Daca pozam in victima nu mai reveneam, i-am iertat pe toti de fiecare data. Am inteles ca ei nu pot crede in Cele 7Tr.Ap. si nici in Teoria PacMan3D-nD in sensul ca pamntul nu e nici glob nici farfurie! Nu au Har ci necredinta!
Citat:
Gura mica sectare.
Nu-s sectar!!!... oricat repeti si oricat iti permite adminul (muma) sa minti si sa denigrezi in loc sa-ti atraga atentia ca te afli pe un forum ortodox in care nu sunt permise calomnia, insulta, porunca-ordinul-terorist si batjocuritor mai ales la adresa altor ortodocsi.
Citat:
Ti-ai primit de fiecare data ce ai meritat, o caracterizare corecta a ceea ce esti. Un sectar nerusinat dintr-o secta condamnata de BOR care se preumbla pe forumuri ortodoxe pretinzand ca este ortodox, si vanzand gogosi sectare si halucinatii produse de el, teorii si fizica semi-analfabeta
O mostra de batjocura de cea mai joasa speta la adresa mea tolerata de ”colegii” de pe forum...

Nu sunt nerusinat daca cred ca mirean din poBOR si in Cele 7Tr.Ap. si in Teoria PacMan3D-nD fabricata de mine sub Har cu atat mai mult cu cat acestea sunt cu Adevarul in timp ce pripitii care slujesc cu obedienta lumii si judecatilor pripite ale lumii sunt cu lumea nestiind ce fac atunci cand lovesc sustinand ca merit sa fiu lovit!

Merit? Pentru ca-mi fac datoria inaintea Domnului marturisind? Ce merit? Merit cuvintele tale iesite ca dintr-un vulcan mocirlos din necredinta ta si din judecatile pripite ca sa ma ia pripeala ta si sa mint si eu cot la cot cu tine, sa ”ma supun” si sa ma ”pocaiesc” pentru ca indraznesc sa spun ceea ce CRED?...Adevarul?

De ce sunt eu vinovat daca tu nu vrei sa crezi si sa respecti argumentele ( de ex. argumentul APA), minunile, viata sfanta, incoruptibilitatea, necolaborationismul, martirajul, proorociile implinite, multimile de martori, firea blanda, smerita si umilita... in cazul Celor 7 Tr. Ap?

Sunt eu vinovat de necredinta ta? Pai eu m-am straduit sa te respect si sa te conving de Adevar. Daca nu vrei sa auzi, sa vezi, sa crezi, de ce merit eu deversarea tuturor canalelor tale la adresa mea?

Nu cer bannarea nimanui si te iert in post caci in Romania e interzisa sclavia si cenzura si oricine are drept la opinie si marturisire si la raspuns la orice acuzare i se aduce.

Defapt de ce anume ma acuzi cu atata furie pripita?
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 12.04.2021 at 13:58:29.
Reply With Quote