View Single Post
  #45  
Vechi 21.04.2021, 19:11:24
Jonnyw2013 Jonnyw2013 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.02.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 687
Implicit Oprirea K9WebProtect

Ultimul mail primit de la echipa K9WebProtect:"Vă mulțumim că ați fost un client fidel K9 Web Protection. Așa cum a fost anunțat acum aproximativ doi ani, K9 Web Protection a ajuns la „Sfârșitul vieții” și „Sfârșitul asistenței” - acest lucru înseamnă că pentru toate scopurile practice, asistența pentru clienți nu mai este disponibilă și serviciul K9 a intrat într-o stare de întreținere(din 30 iunie 2019) în care dezvoltarea a a încetat și am început să planificăm cum să oprim în cele din urmă produsul.
A sosit momentul închiderii complete a serviciului de protecție web K9 pentru toți clienții și dispozitivele pe 19 aprilie 2021. După data de închidere, K9 Web Protection va înceta să funcționeze. Orice dispozitiv care continuă să se bazeze pe K9 poate întâmpina un comportament neașteptat și nu va fi protejat."

Jalnica treaba. Am avut aceasta intuitie(astfel ca am scris acel mesaj acum 16 zile), ca acest program nu va mai functiona mult, ca stiu cum functioneaza aceasta societate prapadita. Nimic principii, bani cat de multi, voluntariat putini oameni, doar cei care au niste principii .
La mine programul inca functioneaza, fiindca am un tandem functional cu SAFESEARCH de la Google si impreuna sunt tari. Deci cred ca filtrarea sa functioneze si numai cu Safesearch singur. Daca aflati un prigram bun functional dati un link. Multumesc.
Doamne ajuta!
__________________
http://www.cuvantul-ortodox.ro/2011/...-ca-pe-erezii/
"€žCând am ieșit pe ușa care mă purta spre libertate, am știut că dacă nu las ura și amărăciunea în spate, voi continua să fiu în închisoare€".-Nelson Mandela
Reply With Quote