View Single Post
  #15  
Vechi 08.10.2021, 11:28:58
Sebastian_Stefan Sebastian_Stefan is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 24.09.2021
Locație: Galați
Religia: Ortodox
Mesaje: 22
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Demetrius Vezi mesajul
Bine ca ai raspuns! Se vede ca e greu sa ajung cu tine la intelegere. Oare cand ai fost ultima oara la biserica?

Pe naiba, ba o sa ai de spus multe pentru ca aici a fost sters un sait de 30 de posturi, dar care era mult mai bogat in informatii importante de spovedit.
La spovada nu merge cu linkuri, ci ce spui tu cu gura ta, ca daca luam in considerare ce ai spus in celalalt topic si ce raspunsuri ai primit aici, se poate intelege ca familia din care faci parte (se pare ca) nu prea are legatura cu spovada, iar tu faci parte din ea si te plangi in loc sa te rogi pentru ea, caci orice-ai face esti pe veci legat de ea!

Facem altfel: eu iti voi trimite 500 RON(din care vei da 100 preotului!), dar faci spovada generala, atentie(!), spovada generala, asta sa-i spui preotului sa-ti faca; adica toate pacatele pe care nu le-ai spovedit in toata viata ta(si vei deveni curat ca lacrima), ca noua nu ne-ai spus inca daca tu ai facut vreodata o spovada pana acum(daca spui ca-i dai preotului linkul sa vada ce-ai scris aici, eu zic ca nu stii cum se face spovada) sau cand ai fost ultima oara spovedit, lucru care nici nu ne intereseaza pe noi, ci pe tine si pe preot(adica pe Hristos).

Dupa spovada generala vrajile nu vor mai avea cum sa te afecteze, daca ramai curat ca albul zapezii si te feresti de pacate si daca te vei apropia de biserica ascultandu-l pe preot. Eu il voi intreba pe preot daca ai facut spovada generala; sa-i spui si lui ce-l voi intreba, ca sa n-avem surprize.
Sa ne spui ce ai vorbit cu preotul, pe ce data ai programat spovada generala, ca e mai greu de facut o spovada generala si pentru preot; de-aia am spus ca 100 vei da lui.



P.S. Ca un ajutor si pentru preot, ar fi bine ca in pregatirea spovezii preotul sa citeasca si ce ai scris aici, ca sa fie informat cat mai pe larg de starea generala a lucrurilor din anturajul tau.
Ok, așa am să fac.
Reply With Quote