View Single Post
  #7  
Vechi 22.07.2010, 23:26:39
ChillyWilly ChillyWilly is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 22.07.2010
Mesaje: 3
Implicit

Buna ziua, mai intai de toate trebuie sa mentionez ca nu am fost niciodata un prea bun crestin dar sunt credincios, nu prea am mers la biserica, nu prea am tinut post. Dar totusi am incercat intotdeauna sa fac ce e bine si sa fiu impacat cu mine si sufletul meu, eu cred intr-un Dumnezeu, care e mare si vede tot, e bun, atat de bun incat l-ar ierta si pe acest pacatos daca s-ar cai si si-ar schimba viata.
Vreau sa spun ca eu sunt verisorul lui Ionut, l-am cunoscut pe pacatosul de care vorbeste el, chiar am fost prieten cu acesta, poate chiar singurul sau prieten real, ma implora adesea sa ies cu el pentru ca nimeni nu vroia sa se aproprie de el. Eu am vazut in el un copil care a apucat-o pe cai gresite, am zis ca nu-i dracu chiar asa de negru si ca poate as putea sa-l ajut. Stiam de pe la cunostinte comune ca provine dintr-o familie rea, chiar am fost atentionat de un unchi care lucreaza in politie ca este un om periculos dar ca un fraier am ignorat si am incercat sa ma aproprii de el.
Il vedeam deseori ca umbla cu baieti care pareau....homosexuali, n-am nimic cu homosexualii dar am incercat sa-i explic ca e totusi un pacat si ca Dumnezeu a dat femeia si barbatul nu barbat si barbat. N-a vrut sa inteleaga, si desi nu l-am presat in nici-un fel a reactionat foarte violent, chiar lovindu-ma desi eram prieteni. L-am iertat pentru ca imi era mila de el dar nu sunt sigur daca a meritat.
Un lucru care m-a deranjat enorm, lucru care m-a facut sa ma indepartez de el, am auzit si chiar am fost martor la un incident......deseori dadea droguri la pustani ca sa-l lase sa-si faca de cap cu ei, unii din ei nu aveau nici 15 ani, vreaus a spun ca mi-a provocat asa o greata chiar daca oarecum il inteleg pentru ca mi-a povestit cum a fost abuzat in copilarie, si totusi el din toate persoanele ar trebui sa devina un om mai bun si sa nu abuzeze de copii.

Nu stiu, cinstit nu stiu daca mai poate fi salvat dar desi mi-a facut rau mult parca e ceva in ochii lui, uitati-va si voi!




Ce ziceti, are el figura de om rau? Chiar sa-l fi acaparat dracii de tot? Chiar nu mai poate fi salvat omul asta?

Last edited by ChillyWilly; 22.07.2010 at 23:29:00.
Reply With Quote