Subiect: pelerinajul
View Single Post
  #10  
Vechi 04.11.2006, 19:56:35
mirelat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Elena, cred ca ai dreptate re: moastele Sf. Spiridon al Trimitundei, mai ales ca spui ca ai fost in Insula Korfu si le-ai vazut acolo. Poate pentru ca racla sfantului din paraclisul patriarhal de la Bucuresti este destul de mare si are imaginea trupului intreg al sfantului sculptata in argint, eu le-am asimilat in mintea mea cum ca sunt moastele intregi ale Sf. Spiridon al Trimitundei la noi. Niciodata nu terminam de invatat...:)

Referitor la pelerinajul in Israel, eu am abonament la revista Lumea Credintei, pe care o primesc lunar din tara, prin posta si am vazut acolo ca pelerinajul in Tara Sfanta de anul acesta, patronat de Patriarhia Romana, incepe pe 7 Noiembrie si dureaza 8 zile. Costa 795 euro/pers si include bilet de avion, cazare hotel 3* si demipensiune, transport cu autocar 3*, taxe de intrare la obiective, taxa de viza israeliana, asigurare medicala, intrarile la obiectivele din program, asistenta religioasa/preot si ghid insotitor vorbitor de limba romana. Sunt date niste numere de tel ale Biroului de Pelerinaj al Patriarhiei si ale Agentiei de Turism Vacanta. Nu am vazut insa nici o adresa de e-mail pentru mai multa operativitate / detalii.
Reply With Quote