View Single Post
  #10  
Vechi 11.02.2007, 19:21:56
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ancah
Posibil raspuns pentru Diana20 si totodata o intrebare pe care mi-o pun si eu. Privind la ceea ce se intâmpla in jurul nostru, aparitia de biserici satanice, MISA, oare este gresit ca gândul sa mi se duca la urâciunea pustiirii?
_____________
Daniel Cap. 9
27. Și El va încheia un legământ cu mulți într-o săptămână, iar la mijlocul săptămânii va înceta jertfa și prinosul și în templu va fi urâciunea pustiirii, până când pedeapsa nimicirii cea hotărâtă se va vărsa peste locul pustiirii".

Cap. 11
31. Și oști trimise de el vor sta și vor pângări locașul sfânt și cetatea, iar jertfa de fiecare zi o var da de o parte și vor pune în loc urâciunea pustiirii.

Cap. 12

11. Și din vremea când va înceta jertfa cea de-a pururi și va începe urâciunea pustiirii vor fi o mie două sute nouăzeci de zile.

Sfânta Evanghelie după Marcu Cap. 13

14. Iar când veți vedea urâciunea pustiirii, stând unde nu se cuvine - cine citește să înțeleagă - atunci cei ce vor fi în Iudeea să fugă în munți,

Sfânta Evanghelie după Matei
Cap. 24

15. Deci, când veți vedea urâciunea pustiirii ce s-a zis prin Daniel proorocul, stând în locul cel sfânt - cine citește să înțeleagă -
_________
Nu zic ca am ajuns deja acolo, dar privind in jurul meu, am constatat ca in ultima vreme f multi se indreapta in ritm accelerat in aceasta directie.

--------------------------------------------------------------------------------
Frate ANACAH, o sa vedem aparind tot felul de "bisericute" pagine, satanice pentru ca exista si adepti alimentati si finantati din afara. Trebuie aplicata asa cum trebuie LEGEA CULTELOR recent promulgata. Nu ar trebui sa li se dea autorizatie de constructie sau de functionare. Trebuie taiat raul din radacina, altfel o sa ne umplem de buruieni.
Reply With Quote