View Single Post
  #29  
Vechi 25.01.2015, 13:32:17
alina_ghita alina_ghita is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 25.01.2015
Mesaje: 15
Implicit Intrebare

Este frumos sa-ti ajuti aproapele, dar cum e sa-ti bati joc de aproapele tau?Cum este ca sa ti se spuna in biserica(Biserica Rusa-Biserica Studentilor -Bucuresti),, este nebuna, este c....este proasta, preotu John, se stramba,managerul doamna X-profesor de matematica explica elevilor pe holul scolii,, parintele Vasile a pus-o sa demisioneze. etc, etc.(epitete adresate mie, care mi-am dat demisia de la scoala ,,sf. trei ierrahi''-bucuresti ca profesor de chimie;nici nu am venisem bine in acea scoala;acum sincer chiar le multumesc cadrelor didactice de acolo , elevilor si parintilor acestora , daca nu se purtau asa stateam din respect- care nu-l merita nimeni din acei ce lucreaza in acea biserica), si e ,,ortodoxia te educa''-citat parintele Vasile,cum te simti?Iar tu sa gandesti ,,biserica nu este un a voastra ci a lui Dumnezeu''.M-am gandit auzind toate acestea ca Domnul Dumnezeu ar trebui sa vina si sa faca faca ordine, adica sa ne judece si sa ne dea pedeapsa cuvenita fiecaruia.

Multumesc sincer in primul rand : cadrelor didactice , elevilor si parintilor elevilor din acea scoala, ca prin atitudinea lor am luat hoararaea de a demisiona anul trecut, daca nu se purtau asa, ajungeam sigur la spital.

Am luat acesta horarare de a povesti doar o parte din ceea ce mi s-a-ntamplat, pentru ca dum,neavoastra sa sti si sa ma judecati, asa cum au facut-o si altii, ca de, judecata nu o face Bunul Dumnezeu , el ,,e mort de mult,,.
Reply With Quote