View Single Post
  #824  
Vechi 26.10.2016, 23:18:17
catalin2 catalin2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.12.2007
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 9.706
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ioan67 Vezi mesajul
Spre deosebire de mine, care vad aici un comentariu atent formulat si plin de inchipuiri legate de persoana mea (ba ca vreau una, ba ca intentionez alta, ba ca simt nu stiu ce etc. - tot felul de proiectii ale unei minti lipsite de educatia elementara a perceperii celuilalt si totodata ale unui strain de propria faptura),
spre deosebire de mine, asadar, un frate si prieten de pe forum a gasit ca te-am suparat foarte tare si ca e bine sa imi cer iertare de la tine.
Pentru dragostea pe care o port in Hristos prietenului meu si totodata acceptind ca e posibil sa nu imi dau seama de o multime de lucruri, iata ca fac ascultare de colegul nostru forumist: te rog sa ma ierti! Daca ti-am facut rau, afla ca am vrut sa-ti fac bine dar se pare ca am obtinut efectul invers. Regret asta, nu asa a fost intentia mea. Am mizat, imi dau seama acum, prea mult pe umorul si smerenia ta.
Toate cele bune!
Eu nu tin suparare mult timp. Niciodata nu te-am atacat primul, nu te-am jignit si nici nu am comentat despre tine, ci doar mesajele si ideile. Tu o faci de fiecare data. Mesajul acesta era despre persoana mea, am raspuns afirmatiilor tale despre mine. Observ ca daca tu jignesti pe cineva nu consideri ca faci ceva rau, ci un bine. Asta ar fi foarte ciudat, daca nu as considera ca e doar o alta incercare de a intoarce situatia in favoarea ta. Repet, niciodata nu te-am atacat primul, jignit sau ironizat, nu o mai fa nici tu.
Reply With Quote