Subiect: Semnul Fiarei
View Single Post
  #10  
Vechi 19.07.2019, 05:08:26
Demetrius Demetrius is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.04.2012
Mesaje: 2.974
Implicit

Citat:
În prealabil postat de MGTOW4life Vezi mesajul
Ști eu am fost in lumea asta, am trăit după felul ei. Părinții mei mi au oferit o sumă consistenta de bani de la o vârstă fragedă. Si am avut propriile mele afaceri. În decursul a peste 10 ani ajunsesem să am avere de peste 1 milion de euro, garsoniere sau apartamente pe care le inchiriam. În acest timp am cunoscut si ce înseamnă spiritul, imi aduc aminte si acum ziua aia. Eram la cabană singur doar câinele meu era alături tocmai vanasem un mistreț. M am îmbătat zdravăn în seara aia. În plină euforie am zis "facem ce vrem cum vrem, noi oamenii suntem stăpâni, dumnezeule dacă exiști arată mi cum de esti tu stăpân?". A doua zi am gasit câinele mort sfîșiat d3 un urs, mistrețul se află în cabană pus la rece. Usa cabanei nu era încuiată, uitasem să o închid la cat de beat eram si totuși ursul nu a intrat. Cand am realizat ce sa întâmplat am cazut in genunchi si am zis Isus te iubesc iți mulțumesc ca m ai scăpat, am vorbit ca un prost iartă-mă. În momentul acela o forța a început să intre în mine, si a durat cam vreo 3 ore ca dupa a început să mă doară spatele si i am zis să se oprească. Si asa am început să traiesc in spirit. La 6 ani după ajungând la o anumita maturitate spirituală am decis să urmez evanghelia. Si am hotărât să vand tot ce am si sa donez orfelinatelor si celor săraci. Familia din momentul ăla m a văzut că un dușman,* soția a divorțat cand a aflat ce am de gand sa fac si a luat mai bine de jumătate de avere noroc ca nu am avut copii ca ar fi luat tot. Iar restul ce a fost am donat. Toti prietenii si apropiații s au evaporat. Asta e lumea in care trăim și largă este calea lor spre pieire. Eu sunt loial Domnului orice s ar întâmpla, eu nu mint oamenii si le spun că totul e ok dacă mergem pe calea lumii, dar duminica suntem la Biserică. Nu! Urmați calea evanghelie care este stramta si îngustă si cere toate sacrificiile posibile ca Domnul să aibă încredere în tine. Loialitate! Dacă vrei sa fii în comuniune cu lumea cum fac bisericile, la promit marea cu sarea si salvarea pentru bani treaba ta. Cei care trăiesc în spirit sunt in lume dar separat de ea. Loialitate!
Marire Tie, Doamne, marire Tie!
__________________
Sublimă fărâmă a Sfintei Chemări,
Zvâcnită din Vrerea divină,
Mi-e sufletul vultur ce spintecă zări
Și sus, printre stele, se-nchină.(pr. Dumitru)
Reply With Quote