View Single Post
  #18  
Vechi 01.05.2012, 20:05:27
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de antoniap Vezi mesajul
am sa pun doua mari intrebari la toti care citesc acest blogg , cei ce au Crezul Sfant ,
Crezul Credintei ortodoxe si crezul de a fi roman adevarat
-Se va destrama intr-adevar (S)U.E ?
-este posibil sa traim aceste profetii ale Sfantului Parinte Arsenie Boca ,astazi ???
Raspuns:
-da (parintele Paisie Aghioritul a zugravit in cuvinte extrem de simple dar atat de sugestive imaginea:""În America au mers oameni din diferite locuri. Fiecare a adus cu el peticul său și astfel s-a făcut acolo un covor din petice. În Comunitatea Europeana însă, țările care intră sunt covoare gata țesute. Iar aceste covoare, oricât ai încerca să le unești, niciodată nu se vor putea potrivi."")
-da (""“Eram cu Parintele Arsenie si l-am intrebat: „Ce sa facem Parinte, ca acum este foarte rau”. Parintele zice: „Va veni si mai rau”......“Zicea Parintele Arsenie, parca pentru toti romanii: „Imi pare rau de voi ca sunteti slabiti in credinta. Veti cadea din cauza fricii. Frica-i de la diavol; nu va fie frica pentru a va salva sufletele. Vor veni vremuri foarte grele, dar toate sunt ingaduite de Dumnezeu, Care este tovarasul de drum al fiecaruia, de la nastere pana la moarte. Vor cadea si cei alesi. Imi pare rau ca sunteti cei de pe urma. Va vor cerne. Vor pune impozite, taxe si alte ingradiri. Vor lua totul!”."")

http://www.youtube.com/watch?v=oApFE...re=context-gfa

Last edited by Adriana Cluj; 01.05.2012 at 20:23:39.
Reply With Quote