View Single Post
  #35  
Vechi 05.11.2014, 10:00:01
Mena59 Mena59 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 20.11.2012
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 362
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Yasmina Vezi mesajul
Eu propun sa nu sa escaladati discutia si sa nu degeneram in altele dileme personale
Nici vorba de escaladare! Degenerare, nici atat! Dileme personale? -nu am asa ceva...

Citat:
În prealabil postat de Yasmina Vezi mesajul
insa pt a pune la pace,va raspund: nu sunt obosita,am venit mult mai devreme de la job decat ma asteptam,am luat cina,totul este in regula!
No, ce bine!!
Sa fie pace!

Citat:
În prealabil postat de Yasmina Vezi mesajul
Poate ma ajutati cu o mica amnezie de moment,cand spuneti ca mi-a mai sarit mustarul,ca nu-mi amintesc?
Foarte des, din pacate. Credeam ca mi se pare dar daca tot ati intrebat, iata, eu va spun tot. Citesc aproape tot ce se scrie pe aici, subiectele actuale, bineinteles. O pot face, seara, si uneori in timpul zilei. Mi-am dat seama de fiecare in parte, cam ce fel de personalitate are dupa modul de exprimare, dupa subiectele care il intereseaza, dupa cum suporta presupusele greseli si dupa multe detalii subtile. Mult timp am citit doar, si foarte rar am intervenit cu cate o idee, doua, fara importanta sau rasunet. Este foarte interesant...
Si dvs, si multi, multi altii, am observat ca sunteti foarte receptivi la linguseli si va ofuscati degraba la asazisele jigniri.
Acuma eu nu vreau sa va dau lectii, dar un mic interes crestinesc as avea sa va sfatuiesc.
Nu mai fiti atat de aroganta. Va mesteriti cate un discurs elevat, emfatic si piscator nevoie maaare. Uneori ma intristez, alteori ma amuza. Din pacate nu sunteti un caz unic. Mai sunt cativa pe aici de felul dumneavoastra...
Sa stiti ca nu va face cinste modul acesta de conversatie. Un crestin nu ar trebui sa fie asa.
Recititi-va postarile, toate. Si daca nu aveti nimic sa va reprosati, atunci aroganta dvs e nativa si se vindeca greu. Dar se vindeca.
Luati-mi cele spuse ca fiind un sfat de la o persoana mai varstnica ce a primit palme meritate din pricina mandriei.
Reply With Quote