View Single Post
  #17  
Vechi 11.05.2011, 13:37:47
Mirela0110 Mirela0110 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.04.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 295
Implicit

imi pare foarte rau sa aud de divorturi ... pana si de despartirea lui pepe de oana sau irinel de monica sau borcea de nevasta mi-a parut rau ... la mine si mama si bunica au divortat eu una la cat sunt de dependenta de sotul meu si la cat de mult il iubesc nu cred ca as putea trece peste un divort ... as ramane ca o leguma in miscare, in viata doar pentru copiii mei . este ingrozitor ... trebuie multa rugaciune pentru ca sa nu se ajunga la asa ceva, sau sa se poata trece cat mai usor peste un divort ...

oricum nu cred ca este o pedeapsa de la Dumnezeu... ca pacate avem cu totii ... mai multe sau mai putine ... asa ar trebui sa fim cu totii divortati sau sa avem necazuri ... este o consecinta a faptelor noastre ... lipsa de comunicare, munca pe primul loc, lipsa de respect, este greu tare ... ii apreciez foarte mult pe batraneii care ajung sa sarbatoreasca nunta de 50 de ani, sau pe batraneii care ii vad pe strada tinandu-se de mana la plimbare. asa vreau sa ne ajute Dumnezeu sa ajung si eu cu sotul meu.

poate totusi exista si cale de intoarcere si de impacare ... multa rugaciune ...

Last edited by Mirela0110; 11.05.2011 at 13:41:00.
Reply With Quote