View Single Post
  #74  
Vechi 14.07.2010, 23:44:22
penticostalulmantuibil penticostalulmantuibil is offline
Banned
 
Data înregistrării: 27.04.2010
Locație: Constanta
Religia: Protestant
Mesaje: 649
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru penticostalulmantuibil Send a message via Skype™ to penticostalulmantuibil
Implicit

Citat:
În prealabil postat de claudiuremus Vezi mesajul
Va rog dl.NP sa aveti un pic de rabdare si sa cititi postarea mea de la pagina 4 pe acest topic .Este o poveste adevarata din pacate.
Am citit povestea dumneavoastra. Cred ca este reala si imi pare rau ca v-ati simtit ranit.
V-ati gandit insa ca exista posibilitatea ca persoanele respective sa fi avut intentii bune? Eu nu am datele, e posibil insa ca ei sa fi discutat cu directorul scolii si sa fi primit acceptul acestuia.
Haideti sa ne imaginam ca cei patru ar fi fost reprezentanti ai episcopiei si ar fi avut initiativa de a darui copiiilor din toate clasele o brosura cu Nasterea Mantuitorului. Care ar fi fost reactia dumneavoastra?

Citat:
În prealabil postat de claudiuremus Vezi mesajul
Scopul pentru care sectarii impart carti si brosuri in tren,pe strada sau la scoala,nu este acela de a vesti Adevarul,ci de a racola oameni slabi de inger.
Este drept ceea ce spuneti. Asa se intampla uneori.
Motivatiile din spatele propovaduirii Evangheliei sunt uneori gresite: banii, prestigiul personal, duhul de cearta, dorinta de a racola.

Sunt si unii care vestesc adevarul din dragoste fata de Hristos.
Ce sa zic, sa calcam pe urmele lor!
Citat:
În prealabil postat de claudiuremus Vezi mesajul
Cum trebuie sa ma comport eu daca o data am fost politicos si l-am primit in casa,si tot din politete i-am primit cartile,iar mai pe urma apare cu o sleahta intreaga la usa, si daca nu-i deschizi sunt in stare sa intre si pe geam?
Pai daca ati fost politicos...acum platiti
Daca baietii sunt insistenti dincolo de zona dumneavoastra de comfort le puteti spune politicos sa mai ia o pauza.
Sau puteti proceda cu ei asa cum faceti cu cei care va aduc alte materiale publicitare nedorite.

Citat:
În prealabil postat de claudiuremus Vezi mesajul
Iertati-ma domnule NP ,dar daca tot ati ales sa-mi raspundeti ,as aprecia daca ati raspunde la tot ce am intrebat eu, nu selectiv ,de ex.in ce credinta s-au nascut bunicii sau strabunicii d-tale.
Iertati-ma si spor la mantuire.
Doamne-ajuta
Va raspund cu drag la orice intrebare al carei raspuns il stiu.
Bunicii mei s-au nascut in credinta ortodoxa. In urma cu 60 de ani au trecut la cea penticostala.

Mult spor la mantuire si dumneavoastra!