View Single Post
  #34  
Vechi 14.02.2013, 09:46:38
nutucutu nutucutu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 07.08.2010
Religia: Catolic
Mesaje: 1.138
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Decebal Vezi mesajul
Mihaela Cristina, am niște întrebări.

1.Poți cumva să ne spui cum a ajuns bolșevismul în Rusia, cum a ajuns bolșevismul să pună mâna pe putere în Rusia și nu numai, spre exemplu și în România? Inima imaculată a Mariei poate să ne răspundă la astfel de întrebări? Sau Inima imaculată răspunde numai la ce vrea ea?

2.Deasemenea aș vrea să știu care este părerea Inimii Imaculate despre Masacrele la care au fost supuși sârbii ortodocși în Croația în timpul celui de-al doilea război mondial.

Deasemenea aș vrea să știu care este părerea Inimii imaculate despre felul în care Biserica Catolică a colaborat într-un fel sau altul cu naziștii, fasciștii, hortiștii, ustașii.

Deasemenea aș vrea să știu care este părerea Inimii Imaculate despre holocaustul roșu, precum și despre holocaustul la care au fost supuși japonezii prin bombele atomice de la Hiroșima și Nagasaki.

Inima Imaculată a Mariei nu a avut nimic, dar absolut nimic de spus despre astfel de lucruri? Avea așa o predilecție specială pentru Rusia, sau ce să înțeleg?
Bineinteles ca poate, puteti sa intrebati singur. Cum nu credeti, si un mort daca ar invia, tot n-ati crede, deci intrebarile dumneavoastra sunt retorice
Reply With Quote