View Single Post
  #763  
Vechi 07.11.2015, 21:09:10
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Si cand te gandesti ca unii sarisera sa-l promovez purtator de cuvant al BOR.
Ce e drept, si eu speram ca ar putea face treaba buna, oricum incomparabil mai buna decat o face in prezent.

Nu stiu dc insista atat de mult sa pupe rock -ul in dos, la modul general si imprecis pentru ca aia n-au o problema cu BOR pentru ca BOR are o problema cu rock -ul ci din cu totul alte motive, cam toate stupide si aduse din condei.
Si in loc sa le demonteze pe alea, se tot da fan rock -ul.

Categoric nu la asta se gandea Pavel cand o zis ca e iudeu cu iudeul si cu aia fara lege ca unii fara lege.

De altfel majoritatea argumentelor sataniste le-au demontat altii, aia de la activenews in special, el mai ramasese sa ne explice ce si cum cu Catedrala.

A avut e drept o tentativa in interviul ala, dar mie cel putin mi se pare jalnica.

Desi pana la urma Catedrala e un aspect minor dar folosit la modul pervers in tot felul de raportari si statistici.
Eu cred ca vorbeste bine, dar vorba altcuiva - sa ramana rockerii rockeri si preotii preoti. E timp de explicat si ce-i cu Catedrala.
Ma ingrijoreaza chestia cu impozitarea. Pai aia e o smecherie lansata de Cernea, si nu e greu de prevazut unde se va ajunge. Va fi precum cota de la #colectiv.

Vad ca au murit si azi foarte multi dintre cei care au suferit arsuri in incendiu. Dumnezeu sa-i ierte !