View Single Post
  #13  
Vechi 23.09.2009, 14:38:52
cristina2012's Avatar
cristina2012 cristina2012 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 30.04.2006
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 491
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ai2 Vezi mesajul
Nu legalizeaza nicio crima! Pur si simplu vina nu mai cade pe victima! Ca si cum pentru un viol ar intra la inchisoare victima! Stiu ca mentalitatea romaneasca e sa dai vina pe saraca fata, dar nu e normal.
Cat despre prostitutie, am mai spus, n-o sa dispara asa ca mai bine sa exista un cadru legal in care femeile respective sa fie protejate din orice punct de vedere. Altfel, treburile vor merge in continuare ca acum: fete exploatate de niste specimene cu lant gros la gat.
Ha ha, metalitatea romaneasca-tiganeasca crezi ca nu functioneaza si aici?!? O prostituata oricum se va imbolnavi si doar nu credeti ca patronii tigani vor vrea sa-si piarda "fata" (sper ca in Romania nu se va sta la coada pentru angajarea la bordel). Adeverinte medicale se cumpara usor, fiti siguri prostituatele infectate vor ramane muuuuuuuuuuult timp bolnave in bordel. Cand totusi boala ei nu va mai putea fi ascunsa, "fata" va intra pe piata neagra a prostitutiei. Boala se va descoperi probabil in momentul cand mai multi clienti vor descoperi ca au contactat boala de la ea. Nu uitati ca in prospectul prezervativelor scrie ca nu sunt 100% sigure nici in preventia sarcinii si nici a bolilor cu transmitere sexuala.
Cei care isi vor musca mainile ca nu au bani sa intre in bordelul curat la care jinduiesc zilnic (ca trec prin fata lui), vor fi indrumati spre piata mai ieftina a prostitutiei ilegale. Fireste ca cei cu mai putini bani si mai tentati sa obtina sex usor si fara complicatii sunt chiar tinerii.
Deci lasati-o balta cu protectia femeilor care se prostitueaza si a clientilor lor. Romania e prea necivilizata chiar si pentru prostitutie.

Nu am luat in discutie aspectele duhovnicesti si morale pentru ca le-au amintit ceilalti coforumisti. Din punctul meu de vedere primeaza aspectele morale primeaza, dar intr-o tara cu totul secularizata, probabil ca acestea vor avea prea putina valoare. In schimb consider ca vorbinduse de protectia sanatatii ni se arunca praf in ochi. Mie mi se pare o nesimtire ca o tara cu o politie atat de incapabila si mai ales corupta, cu un sistem medical corupt, cu justitie corupta, sa vrea sa legalizeze prostitutia sub motivul posibilitatii de a o controla "in interesul cetatenilor".
Reply With Quote