Subiect: nunta crestina
View Single Post
  #24  
Vechi 28.07.2011, 23:25:00
ella81 ella81 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 14.07.2010
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 21
Implicit

Citat:
În prealabil postat de maria32 Vezi mesajul
multumesc mult pentru sfaturi.

nu stiu cat voi reusi sa-i fac sa imi asculte rugamintea, dar mi-am propus sa-mi petrec saptamana de dinaintea cununiei in post si rugaciune, macar eu... si sotul evident...

cat despre tinuta... eu inca nu am hotarat, caci una e sa decizi si alta e sa-ti si poti implini hotararea. depinde si de oferta de pe piata, si de posibilitatile financiare. si e atat de greu sa gasesti in ziua de astazi o rochita eleganta dar sobra, fara farafastacuri si brizbrize, fara strasuri si margele. iar varianta de a o face pe comanda e costisitoare.


Ii anunti dinainte ca asa ti-au spus preotii la biserica inainte sa iesi din casa sa spuneti impreuna rugaciunea. Cand aud ca e de la preot rostire se vor conforma. Asa ca muzica mai incet si vorbarie mai putina, macar pentru un moment.

Indiferent de moda eu pledez pentru rochiile albe, indiferent de starea miresei, o crestina o data se casatoreste, nu; si in plus de asta pentru sotul tau tu vei ramane o fecioara. Sotului tau cu ce i-ar place sa te vada imbracata la nunta voastra?!
Reply With Quote