Subiect: despre masoni
View Single Post
  #27  
Vechi 01.06.2012, 17:52:53
andra_v andra_v is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 22.02.2009
Mesaje: 208
Implicit Lista completa cu masonii din Romania

LISTA cu cei 330 de masoni venerabili din Romania si contactele tuturor Lojelor Masonice (adrese, e-mail-uri, telefoane mobile), disponibila pe site-ul lui Victor Roncea. .

Horea si Tudor Vladimirescu NU AU FOST FRANCMASONI.
Horea si Tudor Vladimirescu sunt doi martiri ai neamului romanesc, alaturi de Eminescu.

Horea si tudor Vladimirescu trebuie canonizati. Pana la 1848 NU AVEM NICI O DOVADA PRIVIND EXISTENTA VREUNEI LOJI MASONICE PE TERITORIUL ACTUAL AL ROMANIEI.

,,Copiii mei, fiti cu curaj; am pierdut tot ce aveam pe lumea aceasta; să ne mântuim cel putin sufletul, spălându-ne păcatele în sângele nostru !” – Ultimele cuvinte ale lui Constantin Brâncoveanu reproduse de Anton Maria Del Chiaro, secretarul domnului

“Mor pentru Națiune!” - Ultimele cuvinte ale lui Horea

“Acuși îi scoatem noi și pe ei de aici și-i alungăm la dracu’!” – Closca despre unguri la momentul prinderii

“Vreti să mă omorâti? Eu nu mă tem de moarte. Eu am înfruntat moartea în mai multe rânduri. Mai înainte de a fi ridicat steagul spre a cere drepturile patriei mele, m-am îmbrăcat în cămasa morții!” – Tudor Vladimirescu la momentul prinderii

Last edited by andra_v; 01.06.2012 at 18:00:13.
Reply With Quote