View Single Post
  #169  
Vechi 22.09.2015, 12:53:10
maria32's Avatar
maria32 maria32 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.113
Implicit

Citat:
În prealabil postat de delia31 Vezi mesajul
Poate nu stiai, dar exista un sfant ocrotitor si rugator, printre altele, pentru cei dependenti de nicotina, alcool, droguri: Sf. Efrem cel Nou din Nea Makri.

S-a infiintat nu de mult Asociatia Prietenii Sf. Efrem cel Nou, care a inceput construirea unui centru la Malnas Bai, in jud. Covasna, pentru persoane dependente de asemenea substante.
E mai mult ca sigur ca si in alte asezaminte deja existente, mai sunt si alti dependenti, fie de alcool, fie de tigari sau droguri, prin urmare, cred ca e inclus si aspectul asta al dependentei in terapie.

Asa ca nu-ti mai tot pune singura piedici, ca n-o sa gasesti vreun loc pt. ea, ba ca fumeaza, ba ca are schizofrenie, ba ca e scump, ba ca e departe de Bucuresti. Nu mai anticipa niciun scenariu al nereusitei pe baza refuzurilor de pana acum. Fa ce tine de tine, roaga-te mai ales sa randuiasca Dumnezeu cum stie, dar lasa-L si pe El sa faca ceva, ca daca tot proiectezi dinainte ca n-o sa se intample, e ca sa cum L-ai considera pe Dumnezeu neputincios.

Maica Domnului cu tine!
Multumesc, stiu de sf Efrem. Poate parea ca proiectez insa eu nu cred in astfel de proiectii. Doar ca tot ce scriu pe acest subiect este strict realitatea de care ma lovesc.
__________________
Doamne Iisuse Hristoase Fiul lui Dumnezeu, miluieste-ma si mantuieste-ma pe mine pacatoasa

http://mamiprovocarea.wordpress.com
Reply With Quote