View Single Post
  #19  
Vechi 28.11.2008, 16:23:35
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de nume Vezi mesajul
la slujbele mai lungi, in loc sa ma concentrez la slujba, imi tot misc picioarele ca incep sa-mi amorteasca si sa ma doara de la atata "pe loc repaus" nemiscat... si caut un punct de sprijin... oare nu mi-ar fi mai de folos sa ma pot concentra la slujba, chiar daca stau jos?
Sincer iti spun, cand eram mai mica nu ma duceam la slubjele mai lungi exact din cauza asta- ma dureau picioarele si incepea sa ma enerveze ca nu pot sa aud nimic din cauza forfotei (forfota creeata de alte persoane care la randul lor aveau dureri de picioare...).
Acum stau la slujbele astea mai lungi, dar mai mereu plec plina de nervi, de mai bine nici nu ma duceam, ca mai multe pacate mi-am facut ducandu-ma...apuc sa inteleg doar prima jumatate la slujbei, ca apoi incep sa ma doara picioarele, si incepe si forfota...
Daca as sta jos as fi chiar asa rau?
Doamne fereste, dar cine a spus sa nu stai jos ! Eu ma refeream la banci precum la catolici. Sunt scaune pentru cei ce au probleme. Uite si eu am locul meu, pentru ca am cate odata, probleme cu genunchiul stang si nu numai. Eu la ora 7 sunt prezent pentru a-mi ocupa locul in caz de nevoie, dar nu tot timpul se sta jos si asta o sti si tu. In alta ordine de idei, nu dai socoteala nimanui, decat Bunului Dumnezeu. Pace, sanatate si multe bucurii sa ai !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote