View Single Post
  #12  
Vechi 19.07.2009, 16:43:54
mozarttt mozarttt is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 19.07.2009
Mesaje: 5
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ory Vezi mesajul
Efectiv,nu-mi vine sa cred cum se prosteste lumea si suna la astfel de "parveniti",de excroci,de...nu stiu cum sa-i numesc si nu stiu cum indraznesc sa sada acolo si sa pretinda ceea ce nu sunt,cu o fatada de o perversiune de neimaginat.Pur si simplu,nu pot crede cum suna lumea la astfel de oameni,care au tot atata imaginatie si putere ca si cei care suna,doar ca interesul difera,ei sunt excroci,nu neputinciosi.Cand ai mai auzi si vorbind de Dumnezeu,deja totul capata forma hilarului in ceea ce priveste intelepciunea lor.
Doar de curiozitate i-am mai urmarit pe unii si credeti-ma,eu as putea face acelasi lucru,poate chiar mai convingator,cu un succes destul de consistent,nu-ti trebuie decat imagnatie si papagal,insa nu as putea sa fiu atat de fatarnica si de indiferenta fata de natura nevoiasa a omului.
Acesti oameni ar trebui interzisi,ar trebu amendati...caci,creduli care sa sune vor fi mereu, daca nu ar fi,ar pieri acestia de la sine,fara contraventie.
Si astfel ajungem la vorba lui Cioran;"oamenii se ingramadesc cel mai adesea la vanzatorii de iluzii"...sau ceva de genul acesta.

dar lelia bratu chiar e o fiinta credincioasa,eu o cunosc,e un om bun de ce o faci escroaca si perversa omule?
Reply With Quote