View Single Post
  #27  
Vechi 12.01.2009, 18:42:02
vsovi vsovi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 16.02.2007
Locație: har†>>>s'C'e'r
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.993
Implicit

cum zicea sf Lavrentzie?

ceva de genul asta:

ferice de cel ce nu va vedea, nu va privi ca sa se ieie dupa el, dupa chipul spurcat al antichristului ce se va arata printre shtiri, la rubrica noutatzi, shi nu se va inchina lui pentru marshaviile shi falsele minuni, iar in casele creshtinilor in locul icoanei vor shedea uneltele (sculele sculate) ademenitoare cu care va amagi pana shi pe cei aleshi, caci va auri clopotnitzele shi boltzile shi cupolele shi va renova fatzadele interioare shi exterioare ca sa se autointroneze cu participarea patriarhului, pe care il va omora cand acela il va recunoashte pe antichrist, cand ishi va face cruce cu mina cu copite la unghii, caci in general v-a purta manushi... iar pe cei ce vor semna pentru ca sa le fie bine la familie shi copii, pentru intronarea lui antichrist, le va da bunastare, caci vor umbla din casa in casa ca la un recensamant... iar sfatul sfantului parca era ca in bisericile acelea sa nu intram caci se aduce jertfa sangeroasa shi sunt o sinagoga a satanei,


ceva de genul asta zicea shi ca va apare pe neashteptate... zicand nu-tzi fie teama ca te voi ajuta, intrand in copilul antichrist shi in care v-a creshte ca om in chip de antichrist pe cand avea 12 ani shi se plimba cu mama sa prin gradina, o desfrata evreica din al 12 neam al desfranarii...


acuma care or fi shtirile shi care or fi bisericile shi care or fi uneltele ademenitoare, shi la care patriarh se refera shi care sunt cei doi maslini ai lui Dumnezeu shi care vor invatza pe oameni sa nu creada pe antichrist ci vor intoarce pe israel la dreapta credintza, eu nu prea shtiu...

dar tare ma tem ca noi cam suntem aia cu musca pe caciula... shi sa nu uitam ca ale Domnului sunt shi mushtele shi broashtele shi viespii shi lacustele, oricat ar crede unii ca dor PISICA ori leii sunt ai Domnului...

shi de ce scriu?

poi:

"pentru ca nu sufar minciuna, shi nu iubesc mandria, shi ii urasc pe lei shi voi egalitate dar nu pentru catzei" zise un dulau, mare patriot, acuma nu shtiu daca de stanga, de dreapta, daca nu cumva era chiar de centru.

scuzatzi interpelarea shi memoria mea ce-mi da frisoane, mie, da'poi altora...
Reply With Quote