View Single Post
  #13  
Vechi 16.05.2022, 03:40:44
Demetrius Demetrius is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.04.2012
Mesaje: 2.993
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Jonica Vezi mesajul
Aveti dreptate, nu locuim in tara...acesta este unul dintre motivele pentru care cautam ajutor pe internet - pe acest forum, deoarece sincer, eu nici cont de facebook nu am (folosesc deloc social media, dar nu aceasta platforma).
Felicitari! E ca si cum ati refuzat inca un vaxin.

Citat:
Biserica romaneasca avem la destul de mare distanta, din pacate si in ultima vremea se putea merge doar cu programare.
Nu va ramane decat sa va programati si dvs, chiar daca e departe; in ultimele zile s-au mai schimbat putin conditiile si e posibil sa fie o oarecare relaxare a restrictiilor.

Citat:
Da, am incercat sa-mi educ fiica in limitele bunului simt asa cum mi-a fost transmis si mie (bine, cu mici adaptari la prezent sa zic asa).
Si in orice caz, de cate ori ajungem in Romania o duc la Biserica mea faovorita din Cluj....unde de multe ori mi-am gasit linistea sufleteasca.

Noi ca noi, ca avem o varsta...dar de ce lume vor avea parte copiii nostri...mie asta imi da fiori.
De la lume n-am sperante, dar la fel de sigur cum dialogam noi aici, tot asa sunt de sigur ca in curand vom vedea cu ochii nostri resetarea globala a lumii de la Dumnezeu, cu pierderi imense caci puterea raului este imensa; asta mi-e singura speranta.
__________________
Sublimă fărâmă a Sfintei Chemări,
Zvâcnită din Vrerea divină,
Mi-e sufletul vultur ce spintecă zări
Și sus, printre stele, se-nchină.(pr. Dumitru)
Reply With Quote