View Single Post
  #3  
Vechi 24.07.2007, 15:58:57
Iustin44 Iustin44 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.06.2007
Mesaje: 173
Implicit

Culmea e ca tu te pretinzi viitoare preoteasa, daca nu ai si devenit. Daca tu nu ai avut credinta ca Dumnezeu il va ajuta pe sotul tau sa primeasca o parohie fara a face pacatul simoniei, de ce ii smintesti pe altii postand acest pacat pe un topic al acestui forum, cand el n-ar trebui spus decat duhovnicului la spovedanie. " Va e teama sa vorbiti,inteleg..poate ca nu era treaba mea sa ma bag in niste probleme care-i priveste strict pe barbati...ma gandeam de fapt la vreo sugestie pentru rezolvarea problemei sotului meu.E f.neplacut sa traiesti in nesiguranta( imi fac mea culpa am gresit ca m-am grabit sa dau bani,pacatul e al meu poate.) " Degeaba iti faci mea culpa dupa ce ceri sfaturi cum sa faci pacatul simoniei, pacat pe care deja l-ai savarsit si-l strigi si-n gura mare, smintind pe altii si dand apa la moara celor ce ataca Biserica. Tu ne jignesti pe noi si Biserica ca din ce ai afirmat ca ai facut reiese ca numai daca faci pacatul simoniei poti ajunge preot, lucru total NEadevarat. Care-i prost sa dea spaga, s-o tina pentru el, nu s-o strige in gura mare cum faci tu, chiar daca e anonima si pe un forum, fie el si ortodox.
Reply With Quote