Subiect: Iarta-ma !
View Single Post
  #49  
Vechi 21.12.2009, 01:13:39
icamilin's Avatar
icamilin icamilin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.05.2007
Locație: Timisoara Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 737
Implicit Sarbatoarea copilariei!

Citat:
În prealabil postat de dorinastoica14 Vezi mesajul
Aș vrea să o rog pe Ica ....să fie alături de noi acum când sărbătorile bat la ușă.
Asa s-a pomenit din mosi-stramosi, ca-n serile lui decembrie, nu numai natura sa se imbrace in haina noua, ci si sufletul oamenilor. Se apropie Craciunul!
Este un prilej deosebit, in aceasta perioada, de a uita preocuparile obisnuite ale zilei si de a ingadui stelei de la Betleem sa ne calauzeasca viata.
Se apropie noaptea sfanta....


Ma alatur si eu draga Dorina la frumoasa initiativa pe care ai avut-o deschizand acest thread ( din copilarie stiu de la parintii mei, ca oamenii mari se impaca si-si cer iertare de Sfintele Pasti sau la Craciun ).
De la ziua mea de nastere, ma apasa un gand si ma bucur ca acum ma voi linisti, cerand iertare colegului meu de pe Forum, Cristiboss.
Da, Cristi, te rog sa ma ierti ca nu ti-am raspuns mesajului de pe privat dar eram prea necajita in urma discutiilor neprincipiale de pe topicul "... celor 6 copilasi si tatal lor ". M-am spovedit si am primit canon " Pune, Doamne, straja gurii mele si usa de ingradire imprejurul buzelor mele ."
Rog din suflet pe toti cei carora, cu voie sau fara de voie, v-am suparat si necajit, sa ma iertati ! Nu sant vorbe goale, vi le spun din inima si cu lacrimi in ochi. Nu am avut si nu am, nici cea mai mica intentie de a supara pe cineva !
Mai am si eu de lucrat la capitolul "mandrie" dar ascultand de parintele duhovnic, cu siguranta ca ma voi indrepta.
Doamne ajuta! CRACIUN FERICIT !
__________________
" Fiti buni intre voi si milostivi, iertand unul altuia, precum si Dumnezeu v-a iertat voua in Hristos "
Reply With Quote