Subiect: Sfera de lumina
View Single Post
  #24  
Vechi 26.11.2021, 18:57:53
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.287
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Amiel25 Vezi mesajul
Nu am adaugat toate detaliile, atata tot, inca nu stiu cum sa le transpun, seamana cu un cerc dar nu e pentru ca e o sfera, de aceea am si spus, sa nu existe confuzie. Cand privesti o sfera, privesti un corp geometric avand 3 dimensiuni, nu doua, poti vedea in spatiu, care este o mare diferenta fata de plan.

Apropo, te rog sa-mi arati unde am scris: "sunt sigur ca e sfera desi am vazut un cerc in care toate luminile si culorile erau peste tot la fel. Deci cum poti afirma infailibil ca era o sfera caci asa cum descrii e indubitabil imaginea unui disc."
Dragul meu, ai vazut pe TV meciuri de footbal vreodata? Ei bine e 2D un TV desi tu vezi 3D in el, ai impresia ca e in spatiu desi in mod clar ecranul unui LCD e 2D.

Acuma, tu marturisesti ca ai vazut un crc in care ai vazut lumini si culori in miscare ca o mare in care modelele se repetau peste tot cam la fel, deci esti sigur ca n-ai vazut degradeuri spre exteriorul sferei asa cum se vede lumina pe o bila sau o sfera iar asta te face sa nu poti afirma sigur ca e o sfera.

Deci e vorba de infailibilitatea ta in a sustine ca ai vazut o sfera desi nu poti fi sigur ca era o sfera, n-ai tinut-o in mana, n-ai pipait-o, nici macar n-ai vazut degradeul ca sa poti afirma ca luciul suprafetei sferice te-a facut sa crezi ca e o sfera.

Daca tu esti sigur ca e o sfera in timp ce marturisirea ta nu prezinta dovezi ca ar fi sfera inseamna cqa tu propovaduiesti o minciuna fara sa ai habar de asta.

Nu te supara ca-ti spun, dar esti pripit cand afirmi ca era o sfera cand putea fi o semisfera sau un disc subtire plin de iluzii optice ca sa rezulte in mintea ta siguranta ca vezi o sfera.

Iata deci ca propovaduiesti o minciuna benefica la care ai asistat ca fiind un martor foarte credibil.

”Sfera” aia din inchipuirea ta e lumea-marea si valurile ei atragatoare!!!

Eu asa interpretez. Deci era cat pe-aci sa te inghita lumea rea plina de ”iubire”, o iubire multa si mare exact asa cum iubeste sharpelupul infometat o oita pierduta si plutitoare care se ridica spre cer.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 26.11.2021 at 19:00:10.
Reply With Quote