Subiect: Sfera de lumina
View Single Post
  #29  
Vechi 02.12.2021, 13:25:18
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.287
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Morocel trece de la o analiza fizico-mistica, in care analizeaza proprietatile fizice ale spatiului mistic, in care incearca sa demonstreze cumva ca sfera mistica trebuie sa respecte proprietatile fizice, la o analiza a mesajului mistic.

Apoi il transforma pe Amiel in "martor", in ceva ce Morocel este. Morocele, il sfatuiesti pe Amiel sa iasa la propovaduit?

Iar apoi Morocel incepe sa isi dea cu parerea ce e SFERA? Marea intrebare mistica a visului... Ce e Sfera? Care e misterul Sferei...? Un vis important care se sfarseste cu o intrebare: Ce este Sfera?

E greu sa ajungi la o concluzie ca a lui Morocel. In care lumina e intuneric, in care iubirea "te inghite" si e rea. Iti trebuie sa fi bolnav ca sa ajungi la astfel de concluzii. Trebuie sa fii in cap complet intunecat si sa le vezi pe toate invers.

Parca Morocel le vedea pe toate pozitiv inainte, parca erau toate bune.

Morocele, poti sa ne spui pe ce te bazezi ca sa poti face o "talcuire" a visului? Pe propria ureche? Pe patimile tale? Pe "experienta NIP"? Pe manualul de talcuit vise de la NIP?
Domnule Terrorpila conte de Mieunhauhauzen, pui al barronului de Mieunhauhauzen, nu realizezi ca prin comportonamentul tau slugarnic si razbunacios ii faci pe toti de pe forum prosti si handicapati incat iata subliniezi ca nu pot ei citi, vedea, intelege cu capul lor ce scriu ci trebuie mereu ca tu sa le explici adaugand fireste obsesia ta, ca sa le bagi in cap, ca cica stii tu, ca cica Trambitele si NIP nu sunt cu Dumnezeu de la Dumnezeu ci e trompete de neoprotestanti adica secte cand defapt tu esti cel terorpilit foarte pripit si slugarnic la razbunarea pripita a pripitilor papuserpi idolitartari care te-au papusat ca sa papusezi si tu naivii-fraieri ce vor si ei sa stea in umbra lumii lu terrorpilis beroificandu-se ca beroii de la termopane, pardon, termopile condusi de Leonidas, regele Spartei.

Adica dupa ce l-ai facut pe Amiel25 eretic, sectant si demonizat ca viseaza tot felul de chestiuni (io ziceam ca intelepte ca un fel de pilde si tu negai) pentru cei ce vor sa afle ce a trait el sustinand tu ca e rau ca viseaza noaptea sau cand il prinde de parca ar putea el sa-si auto-comande sa nu mai viseze... iar acuma cand ti-am dat intrun fel dreptate aratandu-i sarmanului cobai ca e papusat sa creada in credinta in sfera de lumina prin faptul ca nu si-a dat seama de iluzie ca defapt sfera pe care a vazut-o nu era sfera ci era semisfera sau TV-cerc plat si ca el nu ia in serios iluzia optica, adica minciuna prin care devine el marele autor-creator de sfera fara sa stie si astfel intra in el slava desarta si propovaduieste inaltandu-se iata pe sine ca el fiind sfera mistica.... si acuma iata vi si o dai la intors si sustii ca gresesc in ceea ce afirm pentru ca tu nu crezi si in Trambite?

Deci nu merge sa terropilesti mereu la sfera ca un cameleon ce se integreaza in lumina ambientrala ca sa nu fie descoperit ca e lup imbracat in iscoana de sfant cand se comporta ca unul din ala pripit iesit cu secera si ciocanul care in loc sa mearga pe holda si sa secere si sa se suie pe casa ca sa bata niste cuie in sindrila smulsa de vant vine sa sufle in lumanari, sa le secere daca indraznesti sa le reaprinzi si sa dea cu ciocanul peste degete si peste cap daca vrea unul ca mine sa mai scrie cate ceva util colegilor de forum aflati in problema si suferinta.

Ia hai, explica acum celorlalti ce crezi ca am vrut sa scriu, adica ce am scris si pentru ce, pentru cine, defapt ce am vrut sa scriu adica explica-le tu ce am scris mai exact si concluzioneaza (pripit) si la ce concluzii ”pripite” am ajuns.
Dar zi-le tuturor mai inainte si de unde stii, de unde te-ai informat. Ok?
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 02.12.2021 at 13:37:59.
Reply With Quote