View Single Post
  #10  
Vechi 08.11.2005, 15:16:12
daliapantelimon daliapantelimon is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 11.10.2005
Mesaje: 124
Implicit

Citat:
În prealabil postat de alecsandru
Citat:
În prealabil postat de daliapantelimon


Pai...culmea este ca baptistii ma trateaza cu respect (doar sefa mai face "valuri" cand nu e in apele ei si ataca pentru a se potoli), ma ajuta ori de cate ori am nevoie. Ortodocsii...injura ca birjarii, cand nu le convine ceva, insa faptul ca imi mentin verticalitatea si nu ma fac "ca lumea":p vad ca atarna greu.
Problema la baptisti este ca nu accepta sa le vii cu adevarul demonstrat din Sf. Evanghelie sau Sfanta Traditie.Atat timp cat nu vorbesti de sfinti sau de Maica Domnului, totul e O.k!:angry:
Cred ca ti-a ajutat Dumnezeu sa dai intradevar peste oameni buni! Asta-i Pronia divina!
Menirea ta acolo este sa le vorbesti baptistilor despre Maica Domnului si Sfinti????:hmmm:
Eu cred ca tu acolo ai de facut cu totul altceva! Asa-i?:hmmm:
Si mai cred ceva, ca baptistii aia ai tai sunt cei mai buni crestini ortodocsi, care ii dau slava si cinstire Lui Dumnezeu, Maicii Domnului, si sfintilor, prin tacere, munca, faceri de bine si modul cum se poarta cu semenii lor, in speta cu tine! Nu crezi????:hmmm:
Eu din cele ce scrii, cred ca esti, ca lumea, dar pentru ca totusi sa ramai astfel, pune mainile la urechi, cand incep sa devina violenti co-religionarii declarati ai tai!:)
Mai spune-mi ceva de sefa ta! :hmmm: Cine stie cum poate rezista si ea!:hmmm:?????????:)
Noroc cu baptistii care-s cei mai buni crestini ortodocsi! Asa-i ca nu-s violenti, nici macar verbal?
Asemeni Lui Hristos si Maicii Domnului!:)
Intr-adevar, am altele de facut, dar uneori exista si aceasta problema.Nu le-am vorbit eu despre sfinti, ci au citit un articol al meu in care pomeneam de ei si de Maica Domnului. asta i-a intrigat. a fost un moment singular, nu s-a mai repetat, din fericire...
Da, imi cam pun mainile la urechi cand aud injurii si alte "intoxicatii vulgare", dar este grewu, oricum ar fi...cat de curand sper sa ma transfer, sa lucrez cu persoanele cu dizabilitati fizice, conform pregatirii mele. dar mai dureaza, din cate vad. Mila Domnului, vom trai si vom vedea.
am vorbit cu duhovnicul meu daunazi si mi-a zis- totul e stricaciune, smereste-te, ca daca te afli acolo, cu voia Lui te afli si te mantuiesti atat timp cat stai sub ascultare, sinul bisericii adevarate.Bun sfat...
Reply With Quote