View Single Post
  #5  
Vechi 22.09.2011, 23:31:04
Mtcrysty17's Avatar
Mtcrysty17 Mtcrysty17 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.04.2010
Locație: gorj
Religia: Ortodox
Mesaje: 472
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Mtcrysty17
Implicit

mereu trimiteti la duhovnic orice persoana..... nu toti au duhovnic..... nu toti au un duhovnic bun... e logic ca orice preot ar sfatui-o sa nu se casatoreasca..... privind botezul, de ce nu i-a cerut el ca sa treaca amandoi la alta religie decat cea ortodoxa? e un pas spre ortodoxie.... el inca e in cautare...... stim cu totii ca cea mai mare majoritate nu isi aleg ei religia, ci sunt botezati la cererea parintilor atunci cand sunt mici.... ea, poate sa il faca sa iubeasca ortodoxia...... daca sfintii apostoli ar fi renuntat sa mai atraga oamenii la religia noastra iubita, nu mai eram acum aici... si stim cate au intampinat, au fost ucisi, batjocoriti, dar nu s-au lasat.... de ce sa se lase si ea??? eu mereu ma chinui sa atrag cati mai multi la crestinism, crestini cu numele dar care au credinta atat de slaba.... poate asta e menirea ei, poate asta e crucea ei, poate o sa iasa niste copii minunati, adevarati crestini.... eu nu as sfatui pe cineva sa nu faca acest pas decat daca celalalt ar fi violent cu ea, sau ar bate-o sau ar impinge-o la un avort.... dar el nu face nimic impotriva ortodoxiei..... aici pe forum am vazut multe marturii in care unul din soti a reusit cu ajutorul lui Dumnezeu sa isi faca partenerul de viata atat de atras de Dumnezeu..... Asa ca sa nu ne grabim cu sfaturile.... Doamne ajuta!!!
__________________
NIHIL SINE DEO!

Bucura-te Sfinte Ierarhe Nectarie, mare facatorule de minuni!!!

Doamne Iisuse Hristoase, fiul lui Dumnezeu, mantuieste-ma pe mine pacatosul!
Reply With Quote