View Single Post
  #123  
Vechi 14.12.2011, 16:38:40
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Profetul de carton Vezi mesajul
Eu nu stiu la ce impotrivire se refera "penticostalul". Adica nu pot toti sa aiba dreptate, ci numai o idee este corecta si biblica, restul gresite. Amalgamul acesta de religii si culte este opera demonilor.
Da, este pacat ca tocmai ei care se lauda ca dorm pe Scriptura, se trezesc cu Scriptura in mana, sunt incapabili sa citeasca in Scriptura despre crdintele gresite care indeparteaza pe oameni de mantuire.

Pentru ei, tot ce are un Hristos pe undeva in tablou e ok, este "biserica locala", eventual cu un adevar partial, dar tot adevar, cum minciuna Doamne fereste, erezia pierzatoare de suflet si pacat de moarte? Pai de unde sa stie asta ca in "scripturica" lor "eres" a fost inlocuit la traducere cu "certuri de partide" adica na..o chestie asa...vaga si indefinita, curvia, lacomia, doar astea duc la iad si ele sunt exclusiv apanajul ortodocsilor, erezia in nici un caz, nici usturoi n-a mancat nici gura nu le miroase..cel putin pana deschid gura si din pacate nu se pot abtine sa o tina inchisa..

Mai tragic este ca si romano-catolicii au inceput sa impartaseasca punctul lor de vedere, probabil de la Vatican II incoace, nu degeaba au fost "binecuvantati" si ei cu miscari "carismatice", de care am obsercat ca toti se feresc (care mai au miros cat de cat intact) dar nimeni nu vrea sa se dezica, ca deh, ele sunt cu aprobare de sus.

Last edited by AlinB; 14.12.2011 at 16:40:41.