View Single Post
  #117  
Vechi 23.08.2017, 17:05:40
catalin2 catalin2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.12.2007
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 9.706
Implicit

Citat:
În prealabil postat de dobrin7m Vezi mesajul
Niciunde pe pamant nu e o atmorfera idilica. asta am inteles de mult. Am depasit de mult faza cu certurile, si nu este adevarat ca am plecat de pe forum din cauza lui Alin.
Sau cel putin nu imi amintesc acest lucru.
Pur si simplu obosisem de lume in general si m-am retras cam de peste tot.

Iata acum, de exemplu, mi-a fost dor de voi toti. asa cum sunteti fiecare.
Acum am citit multe mesaje pe aici, de inceput,si ale lui Alin desigur, insa in toate , am vazut si un sambure de adevar, chiar daca nu e ambalat in foita de ciocolata. E adevarat ca e foooarte direct, poate un pic la extrem , dar pe undeva are dreptate.

Sunt multi ani de cand suntem aici, sa ne intelegem unii pe altii si poate nu ne mai certam.
E nedrept ceea ce spui si neadevarat. Ii bagi pe toti in aceeasi oala, nevazand ca au fost doar unele persoane pe forum (patru, zic eu) care atacau si cautau cearta. Tu esti intre cei ce nu atacau primii pe cineva si nu cautau cearta. Cautai si in trecut impacarea si iertai, ceea ce e foarte bine. Problema e ca tu nu vezi ca nu toti sunt la fel, sunt persoane care vor exact invers si cauta doar cearta si agresivitatea. Doi dintre ei nu mai sunt activi pe forum, unul s-a mai cumintit (MihaiG) si a mai ramas doar o singura persoana de acest fel. Rar i-ai vazut pe ceilalti sa se certe intre ei (mai erau unii putin mai agresivi, dar nu la nivelul celor patru, de exemplu Ovidiu).
Eu m-am referit la disputa ta cu Cezar, dar uitandu-ma pe mesajele tale am vazut ca anul trecut, pana ai facut pauza, ai avut dispute intense cu AlinB, acelasi cu care au avut o multime de persoane. Si imi dau seama ca din aceasta cauza ai si plecat de pe forum, a fost ca un fel de lehamite. Din aceeasi cauza pentru care am intrat si eu mai rar. Eu vad din mesaje ca te-ai certat aproape tot anul trecut cu AlinB, spunandu-i chiar cuvinte mai tari. Ca sa ne intelegem, el te-a atacat, tu te-ai aparat, sa nu facem aceeasi confuzie pe care o faci tu. Si cu mine ai discutat, noi de ce nu ne-am certat? Desi nu sunt de acord cu tot ceea ce scriai.
Daca vrei sa nu mai fie certuri nu il lauzi si incurajezi pe cel ce e intotdeauna agresiv, ca sa simta ca face bine si sa continue in viitor. E o diferenta ca tu nu mai esti suparata pe el si faptul ca el continua sa fie agresiv (cu alte persoane). Niciodata nu am stat confortabil cand cineva era atacat pe nedrept, gandindu-ma ca e bine ca nu sunt eu. De cand sunt pe forum am reactionat de cate ori am putut. Un om care greseste nu se schimba daca il aluzi, ci daca ii atragi atentia ca greseste.
Reply With Quote