View Single Post
  #9  
Vechi 07.06.2010, 21:33:49
Pelerinul's Avatar
Pelerinul Pelerinul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.04.2010
Locație: Bacau
Religia: Ortodox
Mesaje: 112
Implicit

Citat:
În prealabil postat de heaven Vezi mesajul
Eu locuiesc in Busteni.Nu stiam de existenta acestui om.Posibilitati financiare nu am sa il ajut,insa ne-am putea gandi la o alta solutie,mai de durata.
Pelerin,cand vei mai ajunge in zona?Poate mergem impreuna si ne gandim ce ar fi de facut.Asta daca si omul respectiv isi doreste si poate fi ajutat,pentru ca un om care a trait atata timp in strada poate fi destul de dificil de integrat in societate,insa,merita incercat.
Imi cer scuze, am omis sa citez sursa si poate s-a inteles ca l-as fi scris eu. E din Formula AS: http://www.formula-as.ro/2010/916/so...a-sinaia-12387

Cand l-am citit am ramas impresionat, atat eu cat si multa lume iar ce m-a mirat a fost ca nu multi se gandeau cum l-ar putea ajuta ci vedeau in el doar o forma de rezistenta impotriva greutatilor cu ajutorul lui Dumnezeu.
Dar totusi! El traieste, e langa noi, e semenul nostru. Ma gandesc la o solutie ce as putea face dar nu imi vine in minte tinand cont de distanta la care ma aflu. Macar un mail de incurajare sa ii trimitem daca nu un ajutor material.

Cred ca ar merita incurajat sa mearga pe calea manastirii.
__________________
"Nimic nu poate inlocui crestinismul; nici toată cultură antică precrestină. Eu sînt de părere că apogeul Europei nu e la Atena, ci în Evul Mediu, cînd Dumnezeu umbla din casă în casă. Eu definesc strălucirea epocilor istorice în functie de geniul religios al epocii, nu în functie de isprăvi politice"
Reply With Quote