View Single Post
  #30  
Vechi 14.07.2010, 13:57:15
CalmDown CalmDown is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.07.2010
Locație: Satu-Mare, România
Religia: Ortodox
Mesaje: 133
Implicit

Citat:
În prealabil postat de annajanette Vezi mesajul
nu prea cred ca la Domnul a plecat asta e problema, insa nu aveti dreptul s-o judecati cei care nu ati avut depresie, gura mica.
Depresiile ți le faci, nu le ai! Ca să vorbim corect: "Mi-am făcut o depresie", nu ''Am avut o depresie."
Fie-mi permis: depresia e un soi de sinucidere, dar la scară mai mică (Scuzați că fac pe filosoful, nu aceasta e intenția mea). Supărările, frustrările și necazurile le ținem sub control cu rugăciune, nu cu psihologi, pentru că, odată ajunși la aceștia, în mod cert, vom ajunge la depresii. În treacăt fie spus, un psiholog competent va fi tot timpul la dispoziția ta (evident, contra unei taxe) să-ți spună ce să faci și eventual, să-ți mai întrețină vreo depresie (totuși, el e plătit la numărul de ședințe). Și oricum, terapia oferită de ei, chiar dacă are efect, este unul momentan, de scurtă durată, pentru că, dacă ar fi pe viață, din ce ar mai trăi stimabilii?

Dumnezeu să o ierte!
__________________
„Dacă zice cineva: iubesc pe Dumnezeu, iar pe fratele său îl urăște, mincinos este!... Căci dragostea de Dumnezeu aceasta este: să păzim poruncile Lui...” (Sfântul Apostol Ioan)

Last edited by CalmDown; 14.07.2010 at 14:08:17.
Reply With Quote