View Single Post
  #114  
Vechi 13.05.2021, 16:53:41
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.282
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Citat:
În prealabil postat de Moroco
Sanctionate postarile mele? Pentru ce? Nu pricepi ca marturisec Adevarul? Nu pricepi ca tu denigrezi, hulesti cele 7 Tr.Ap. si pe mine pentru necredinta ta si pentru globul tau de carton? Tu-mi faci mie rau la fiecare postare si vrei ca eu sa fiu sanctionat? Nu esti cu maxim tupeu afirmand asta? Nu te mai erija ca tu esti BOR caci tu esti decat un pui al baronului de Miunhauzen care repeta minciuni si hule desertandu-se ca un butoi cu multe doage lipsa pe toate firele de discutie si la fiecare posteare de-a mea acuzand si afirmand tot felul de lucruri si ca ar trebui sa se ia masuri la adresa mea.
Adevarul il zice Biserica nu tu.
Inteleg: tu te crezi Biserica si vorbesti in numele ei, deci daca esti biserica atunci orice ai spune tu e defapt adevarul si orice ar spune unii ca mine e... sa vedem ce zici ca e?...

Citat:
Tu esti o mediocritate ordinara care nu e capabila nici sa scoata cunostinte elemntare de gimnaziu.
Inteleg mediocrii sunt mincinosi si incapabili caci n-au cunostinte de gimnaziu.
Oi fi cum oi fi dar cu cele mai elementare cunostinte de gimnaziu ti-am aratat ca globalaii si farfuristii ne mint. Tu te lauzi ca esti o eminenta cenusie si ca ai multe studii la activ si cu toate astea nu ti-ai dat si nu-ti dai seama ca baietii ”buni” ne mint? Inseamna ca... (nu vreau sa continui cu concluzia. Iti dai tu seama.)

Citat:
Adevarul tau nu este adevarul Bisericii, iar Biserica a condamnat "adevarul tau" - tu cu gura ta ai zis asta.
Visezi-minti-hulesti-repeti programul. Stiu repeti mereu ca Biserica e adevarul, ca tu esti Biserica si prin urmare tot ce spui tu e adevar si tot ce spun eu e minciuna. Logica vicleana de balta terorista. Ce ne facem daca si eu sunt BISERICA? Dar daca tu nu esti biserica ci un pui amarat al baronului de Minhauzen? Cum mai ne iese cu logica? Deci asta spun, ca sunt BISERICA, BOR si nu ce spui tu ca spun sau ca am zis. Tu spui ce spui si zici ca io spun ce spui tu, adica vrei sa ma lupt cu mine pentru ceva ce n-am spus si n-am facut. Mare mishtocar mai esti incercand sa ma frustrezi tu si sa ma faci sa ma razbun pe mine ca credulul ce se ia dupa puii vicleni.

Citat:
Asa ca du-te si promoveaza-ti adevarul pe un forum al tau in care adevarul tau sa fie adevarul tau.
Asta de ce nu e bun? E al tau? Nu-mi dai tu voie aici? E cumva forumul tau? Ai bagat tu bani aici? Ca ortodox imi spun parerea pe orice forum deschis mai ales pe unul ortodox. Daca nu poti sa suporti ce spun du-te tu pe un forum al tau unde poti sa aplici cenzura ta. De acolo poti sa ma dai afara.

Citat:
Si nu mai polua forumul cu "Adevarul nip".
De ce? Nu-mi dai tu voie? Tu poluezi forumul cu anti-ortodoxie caci esti vrajmas si urasti ortodoxia si Cele7TR.Ap. romanesti confundandu-le cu neoprotestantii. Esti un confuzius ce face ordine in china, esti un zapacitus ce face cenzura in Rai dandu-l afara pe Dumnezeu, esti un smintitus ce da lectii despre cum lumea spune adevarul si Hristos-Cuvantul ne minte.

Citat:
Problema ta pe forum este ca aduci "adevarul nip" care este o minciuna ordinara.
Nu aduc nimic si de aia am pus link in semnatura, sa-mi marturisesc credinta si in BOR si in Cele7Tr.Ap. inclusiv NIP si Cuvantul lui Dumnezeu. Nu suntem pe threadul respectiv si eu respect subiectul discutiei deci e clar ca tu aduci peste tot ura si necredinta ta la adresa lor. Ma invinovatesti pe mine desi tu deviezi mereu de la subiect in a ma vrajmasii pentru CREDINTA mea!

Citat:
Esti un duh sectar care polueaza un forum ortodox si care nu intelege asta de 10 ani de zile desi i s-a zis de sute de ori asta.
Nu pricepi ca Cele 7 Tr.Ap. intemeietoare de manastiri si de ucenici ascultand de Hristos-Cuvantul nu sunt neo protestanti? Ma confunzi mereu cu Ewald Frankenstain in speranta ca... oamenii or fi atat de orbi si de prosti ca sa nu vada deosebirile si te vor crede pe cuvant de pioner? N-as crede ca oamenii sunt atat de usor de pacalit de un pui de baron de Miunhauzen... ce se crede biserica si sfintii si ca tot ce spune el (mintind si hulind) e defapt ceea ce spune BOR sau sfintii.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 13.05.2021 at 17:01:18.
Reply With Quote