View Single Post
  #30  
Vechi 17.10.2006, 13:23:31
euftalia euftalia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.10.2006
Mesaje: 170
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Stefan500
Acum aproape am scapat de aceste ganduri. Stiu ca Iadul este singuratatea, dar in anumite ma gandesc ca la cum imi merge viata in Iad am sa ajung cu siguranta, si in trag concluzia ca indiferent daca ma sinucid sau nu tot in Iad am sa ajung, asa ca de ce sa ma mai chinui si pe lumea asta si pe lumea ailalta, cand pot sa ma chinui doar pe lumea ailalta - daca ma sinucid scurtez drumul spre destinatia finala.
Draga Stefan sa nu cumvasa faci aceasta prostie. Viata are si parti frumoase. Uite, eu sunt bolnava psihic de la 16 ani si am avut trei tentativa de suicid. ultima oara luasem pastile si dupa spalaturi, ametita fiind stii ce am zis? "Ce bine ca traiesc!" Mama mi-a povestit, eu nu mai tin minte.(Asta a fost acum 5 ani, si nici n-as mai face asa ceva). Asa ca tot viata este mai buna decat maortea . Ai sa vezi ca ai sa te simti mai bine, imposibil sa nu-ti mai revii, mergi la doctor, sa stii ca pe mine tratasmentul m-a ajutat pana la urma, chiar daca la inceput nu mi se parea, uite du-te la Profesprul Tudose, psihiatru la Spitalul Universitar(Municipalul), sau la directorul DR, Mihailescu de la Spitalul Obregia, sau la dr. Poalelungi de la Spitalul Militar. TI-am dat nume de barbati , eu am fost la toti acesti medici si chiar la mai multi cand eram disaperata. Uite acum nici prin minte nu-mi mai trece sa-mi iau zilele. Cine ti-a spus tie ca oricum ajungi in iad? Oare crezi ca Iisus nu are mila de tine? Am eu mila, o necunoscuta si nu are Dumnezeu? De ce crezi ca plang unele icoane, daca nu de mila noastra?Ai rabdare ca oricum ne va lua Dumnezeu, dar ne va duce la lacasurile Tatalui, prin sinucidere cred ca ajungi in iad. Fii cumnitel si rabdator, eu stiu ca raul de la nervi este foarte neplacut, dar va trece . Domnul sa te aiba in paza!
Reply With Quote