View Single Post
  #5  
Vechi 08.03.2010, 10:58:38
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Bilibox_ Vezi mesajul
Dupa cum zice intrebarea. Ce averi are preotul din localitatea voastra ?

In localitatea mea preotul are doua-trei masini straine, Rover, Volkswagen, o vila cu aprox. 12 camere, aproape la fel de mare ca biserica . Mai are si alte afaceri dar vilele si masina se vad.
Iar ai inceput cu barfele gen stirile de ora 5...
Sunt preoti muritori de foame la propriu si ei si familiile lor,cunosc personal astfel de cazuri.
Deasemenea crestin si preot te fac faptele tale,nu doar o denumire si o investitie.
Iar faptul ca cineva are avere,preot sau ba...de unde stii tu ca nu a muncit pentru ele?
In viziunea ta un preot trebuie sa se speteasca cu munca si eventual sa mearga in zdrente si sa roada la o coaja de paine uscata?
Ca sunt si persoane pentru care preotia este o afacere e o realitate,din pacate,dar faptul ca iei exemple de genul drept etalon nu reliefeaza inca o data,decat un lucru:iti plac can canurile de cea mai joasa speta si umpli si tu paginile forumului cu asa ceva pentru ca daca ai fi pus sa iti demonstrezi valoarea in alt sens,nu prea ai avea cu ce (dovada si alte topicuri umplute de tine cu bla bla-uri de genul).
E mai comod sa te balacesti in mediocritate aratand cu degetul spre altii decat sa faci ceva ce duce la propria evolutie personala.
Poate ceilalti membrii ai forumului sunt mai toleranti,insa eu chiar m-am saturat de barfa,care la multi romanasi a ajuns hobbyul preferat.
Mergeti,fratilor la 0 barat TV ca va primeste Diaconescu cu bratele deschise.Cu cei ca voi se face audienta care ii umplu buzunarele (apropo,poate il intrebi pe el cam ce cota de afaceri are,ca tot te preocupa subiectul)!
__________________
Sa invatam de la ingerul nostru pazitor...http://www.youtube.com/watch?v=pG52f...&feature=share
Reply With Quote