View Single Post
  #23  
Vechi 17.06.2021, 14:48:35
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.287
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Citat:
În prealabil postat de Moroco
Eu m-am documentat, am cercetat indelung si stiu ce spun: Hristos-Cuvantul sufla prin Cele 7 Tr.Ap.
Si Biserica nu s-a documentat?

Poti sa ne explici punctele diferite ale Bisericii unde Biserica "greseste"?

Daca zeci de ierarhi si teologi si duhovnici au zis "e secta si erezie" tu esti mai destept? Cand se vede clar ca esti in eroare?

Unde a "gresit" Biserica si unde "ai tu" de unul singur dreptate?
Biserica prin Episcopul Hrineanu si prin Vicarul Irineu Pop au sfintit lucrarea si au marturisit pe Adevarul... care sufla prin Trambite.

Eu m-am documentat, am studiat, am cercetat, am crezut si am vizitat. Cred de ani de zile si sustin fara-ndoiala ca Hristos-Cuvantul lui Dumnezeu sufla prin Cele 7 Tr.Ap. Sunt un ortodox fericit sa pot marturisi asta!

Tu crezi ca ai avea tu dreptate, te crezi pe tine insuti biserica si crezi ca faci bine, crezi ca aperi ortodoxia... defapt desfintezi toate Cele 7 Tr.Ap. numindu-le trompete sectare. Confunzi neoprotestantii cu Trambitele!

Biserica a revenit asupra deciziilor gresite, tu in schimb ai ramas sa osandesti la nesfarsit laudandu-te cu necredinta ta.

Tu crede pe cine vrei.

Cine e capul Bisericii?.. de care ar trebui sa asculte Biserica?
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote