View Single Post
  #8  
Vechi 21.03.2009, 21:02:29
anne's Avatar
anne anne is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.07.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 148
Smile Mi-as dori enorm sa vin...

Citat:
În prealabil postat de alicia Vezi mesajul
Poate reusim pana la vara?Va doriti cu adevarat?Sau nu va intereseaza sa cunoastem persoanele cu care conversam?
[SIZE=3] Draga Alicia, iti marturisesc ca ma gandeam de ceva vreme cat de frumoasa ar putea fi o astfel de intalnire!!!Mi-as dori enorm sa vin...sa va cunosc pe toti!!! Nu aveam curajul sa postez asta... deoarece in ceea ce ma priveste mi se pare imposibil...sa vin... (Am motive foarte bine intemeiate cand afirm asta!) Vin insa cu o idee: geo.nektarios spunea intr-o postare ca a copilarit la man. Brancoveni, Sambata....si ca-i cunoste foarte bine pe parintii de acolo. Ar putea vorbi pentru noi. Eu zic ca ar fi minunat ca intalnirea sa aiba loc acolo... Si macar 3 zile sa participam impreuna la sf. slujbe... sa stam de vorba cu arhim.Teofil Paraian...si nu in ultimul rand...sa povestim, sa ne cunoastem mai bine, noi toti! (Ia te uita cum vorbesc si cum mai sper ca voi fi acolo...desi stiu...ca e imposibil pentru mine! Speranta moare ultima, totusi...) :)[/SIZE]
__________________
"Dragostea indelung rabda; dragostea este binevoitoare, dragostea nu pizmuieste , nu se lauda, nu se trufeste. Dragostea nu se poarta cu necuviinta, nu cauta ale sale, nu se aprinde de manie, nu gandeste raul. Nu se bucura de nedreptate , ci se bucura de adevar . Toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda. Dragostea nu cade niciodata..."
Reply With Quote